Wpis z mikrobloga

O co chodzi z problemami z muzułmanami, zamachami itp? #zlotamysl

Organizujesz imprezę, przychodzą różni ludzie, zapraszasz Kowalskich #pdk, Nowaków, Adamskich.
Problem polega na tym, że zawsze ktoś z rodziny Kowalskich zesra Ci się na dywan. Raz jeden, raz dwóch, raz w ogóle, raz siedmiu. W końcu dochodzisz do wniosku, że nie chciałbyś ich zapraszać. Bo masz takie prawo, trochę się denerwujesz, bo nie wiesz czy przyszli potańczyć, czy postawić kloca w dużym pokoju. Generalnie każdy z zewnątrz mówi Ci "weź zaproś Kowalskich", ale ich nie chcesz, bo srają Ci na dywan, oczywiście nie wszyscy.

Jedyny argument za tym, żeby wpadli to, gdyby sami na siebie reagowali, ale nie reagują. Jeden z nich sra Ci na dywan, a reszta jeszcze mówi "O! Nasz człowiek!" i dodatkowo rozsmarowują gówno po ścianach.

Jedyna możliwa opcja na zaproszenie ich na imprezę to akcja, gdy jeden z Kowalskich zaczyna srać na dywan, to reszta ich rodzina przybiega i robi mu kocówę, przepraszając Ciebie - gospodarza, ale tak się nie dzieje. I nigdy nie będzie.

Dlatego dopóki się nie ogarną - nie zapraszamy ich.

#neuropa #4konserwy #terroryzm #islam #uchodzcy #polska #polityka #imigranci #muslimy #muzulmanie
  • 5
@Serghio: Co za bzdurne porównanie zakładające stosowanie odpowiedzialności zbiorowej. Dziś tak potraktujecie muzułmanów, jutro gejów, a pojutrze ateistów? Jaką dasz mi gwarancje, że stosowanie odpowiedzialności zbiorowej zakończy się na muzułmanach?

Wiem, że taka wizja świata jest prosta, ale niestety całkowicie fałszywa. Każdy Niemiec był nazistą, każdy Muzułmanin jest zamachowcem, a gdy cały świat po marszu narodowców stwierdził, że Polska to kraj nacjonalistyczny nastąpiło wielkie oburzenie, bo nie można oceniać całości po
@lakukaracza_: Im bardziej lewica będzie udawać że problemu nie ma tym bardziej odpowiedzialność zbiorowa będzie uważana za sensowny argument. To jest odpowiedź na to odwracanie głowy. Już tylko naprawdę skończony idiota może powiedzieć że nie ma realnego problemu związanego z grupami islamistów i niekontrolowaną imigracją.
@lakukaracza_: Trochę przesadzasz i nadinterpretujesz. Chyba nie zrozumiałeś do końca tego porównania, bo według mnie absolutnie nie chodzi o stosowanie odpowiedzialności zbiorowej. W ogóle jesteś strasznym ignorantem, gdyż jeśli trzymać się faktów to:

cały świat po marszu narodowców stwierdził, że Polska to kraj nacjonalistyczny


Nie wiem skąd takie przeświadczenie. W zachodnich mediach można było przeczytać o rasistowskich hasłach, okrzykach często z wyraźnym zaznaczeniem, że nie wszyscy uczestnicy marszu popierali tego typu
@Serghio: Czyli zgadzasz się z tezą, że należy przyjąć każdego uchodźce, który przejdzie weryfikacje, a potem wydalać jedynie tych, którzy łamią prawo? Jeżeli się nie zgadzasz to stosujesz odpowiedzialność zbiorową. Koniec kropka.

Marsz został jednoznacznie odebrany jako nacjonalistyczny. Nieliczne wyjątki mało tu zmieniają. Wiem, że nacjonalistów był tam mały odsetek, ale pozwolono na rasistowskie hasła i transparenty, oraz zaproszono "specyficznych" gości. Świadczy to o nacjonalistycznych poglądach ORGANIZATORÓW, a nie zmanipulowanych
@lakukaracza_: Jestem za udzielaniem pomocy wszystkim potrzebującym tylko w sposób odpowiedzialny i sprawiedliwy oraz tyle na ile nas stać. Inna sprawa - uważam, że taka weryfikacja moim zdaniem jest nierealna, a nawet gdyby próbować, chcący zrobić to właściwie to trwałaby lata. Następna sprawa - chciałbym się mylić, ale wydaje mi się, że nikt do Polski z własnej woli przyjechać nie chce. Dlaczego? Nie wiem, ale się domyślam.

Co do marszu -