Wpis z mikrobloga

darmowa służbą zdrowia. Dostajesz to, za co płacisz.


@maciejg: jasne, darmowa. To, że sam takiej składki nie płacisz, nie znaczy, że nie robi tego twój pracodawca. Na samozatrudnieniu w tej chwili jest to prawie 300 zł miesięcznie. Gdybyś ubezpieczył się na taką kwotę prywatnie to by Ciebie na rękach nosili.

Ale co się dziwić, że w Polsce jest jak jest skoro wielu ludzi myśli w ten sam sposób.
hyperlink - > darmowa służbą zdrowia. Dostajesz to, za co płacisz.

@maciejg: jasne...

źródło: comment_xVYvqYyvXv7Z7D21C6Dhl0mlsmP3bwEK.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@hyperlink
@Mrbimbek
:)
Oczywiście, że to z podatków. Ale publiczna, gdzie przychody nie zależą od świadczeń (gdzie za te świadczenia bezpośrednio się nie płaci) tak właśnie działa!
Cieszy, że świadomość w narodzie powoli rośnie! Kto wie? Może jeszcze kiedyś przestanę zbierać bęcki jak będę powtarzać, że powinno być prywatnie i płatne z dobrowolnie wybranego ubezpieczenia?...
  • Odpowiedz
@whoa-mala: Ostatnio dzwonili do mojej mamy z pytaniem kiedy Kubuś zostanie przywieziony do zaszczepienia bo to już 13 miesiąc... Kubuś niestety jest w trakcie studiów w innej części Polski i nie wypada żeby go mama nigdzie zawoziła...
  • Odpowiedz
@whoa-mala znaczy zarejestrowałaś się w 2013/2014 i wtedy wyznaczyli Ci wizytę na 2020, a teraz przesłali powiadomienie, że sorry - jednak 2024?

Kurła, to nawet kabaret nie jest.

  • Odpowiedz
Prawie zapomniałam, ze 4 lata temu rejestrowałam się do poradni na Dobrzyńskiej.

Na szczęście mi przypomnieli. Parę lat w tę czy w tamtą. ;)


@whoa-mala: rozumiem że to było na prowadzenie ciąży? Pomyśl sobie, możesz zaplanować kolejne dziecko żeby się akurat wstrzelić w termin ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@xspeditor: w przypadku publicznej po prostu byś nie doczekał. Ileż to zbiórek już było na pomagam.pl? Polska służba zdrowia jest niewydolna. I to jest fakt.

A co do prywatnej - wszystko zależy od rodzaju ubezpieczenia i wysokości składki. Jeśli już ktoś się ubezpiecza prywatnie to najczęściej decyduje się na pakiety rzędu kilkunastu, do 50 zł miesięcznie. Gdybym się ubezpieczył na tę samą kwotę (300 zł/mies.) prywatnie to nadal podtrzymuję, że by
  • Odpowiedz
@xspeditor: całe szczęście, że teraz jest dostępna publiczna, bez żadnych dodatkowych opłat! można się udać do lekarza już w 2024! ...no, chyba, że przełożą...

A na prowadzenie ciąży będzie się pewnie czekać tylko dwa lata, jak tak dalej pójdzie.
  • Odpowiedz