Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Od niemal zawsze miałem problemy w kontakcie z dziewczynami, które po części wynikały z nieśmiałości (z upływem lat udało mi się rozwinąć), ale w głównej mierze z powodu zeza. Myślę, że to jest główną przyczyną mojej samotności, która kumuluje inne problemy. Mam kilku znajomych, ale nawet podczas rozmowy z nimi unikam kontaktu wzrokowego, bo choć wiem, że mi tego nie powiedzą to jednak zauważają defekt. Moja wada wzroku sprawia, że w zwykłych relacjach międzyludzkich, nawet niekoniecznie damsko-męskich, czuję się gorszy i to tylko dlatego, że natura nie obdarzyła dobrym zdrowiem. Wyobrażacie sobie co w takim przypadku myśli płeć przeciwna? Kto by chciał wiązać się z takim człowiekiem? Nikt, bo też nikt nie chce narażać potomstwo na ewentualne wady ojca. Ta świadomość jest dobijająca i nie potrafię sobie z tym poradzić. Zez zabija we mnie dodatkowo pewność siebie co przecież u mężczyzn jest tak bardzo ważną cechą. Zwyczajnie się siebie wstydzę i jednocześnie boję się odtrącenia innych. Bywały momenty, że patrząc w lustro chciałem na siebie splunąć :(

Powiecie: "idź na operację, choćby i w Czechach". Rada niby słuszna, szkopuł w tym, że lekarze mówili mi, że operacja może spowodować problemy w drugim oku, spowodować jakieś odkształcenia. Nie wiem co mam zrobić by poprawić swoją samoocenę wiedząc jednocześnie jak ludzie na mnie patrzą..
#wstydliwewyznania #zdrowie #feels

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania Wydaje mi się, ze mężczyźni mają o tyle lepiej, ze nie muszą być "klasycznymi pieknosciami", by mieć powodzenie u kobiet. Wiem, ze to marne pocieszenie, szczególnie, ze twój kompleks bardzo wpływa na twoje życie, ale może postaraj się nie myśleć o tym defekcie w kategorii przekleństwa, tylko czegoś co jest charakterystyczne, co jest twoje? Jak mowilam, brzydka baba jest po prostu brzydka, brzydki facet moze być przystojny. Trzymaj się.
@AnonimoweMirkoWyznania: Ciężko zez operować u dorosłych bo jak się przesunie oko możne spowodować podwójne widzenia. Dlatego robi się tak że w znieczuleniu miejscowym sznurkiem naciąga się oko na tyle "prosto" jak się da, dopóki nie zacznie się rozdwojenie obrazu. Całkiem symetrycznie nie będzie ale można poprawić estetykę. Spróbuj się skonsultować w Katowicach na Ceglanej, jak gdziekolwiek to tylko tam.