Wpis z mikrobloga

Miraski, przekroczyłam właśnie magiczną granicę 15l oddanej krwi i chciałam zorganizować sobie legitymację ZHDK I stopnia, a tu zonk! Podobno od 11.09. nie wydają żadnych legitek ze względu na zmiany w drukach. Najgorzej, że oddziały PCK już nie mogą wydawać starych legitymacji, a jeszcze nie mogą wydawać nowych. Prace legislacyjne ciągnąć się mogą podobno aż do stycznia. Kicha i lipa, bo nawet przez 4 miesiące nikt nie dostanie legitymacji! Czy ktoś z Was też się na to natknął? A może są takie oddziały PCK w Polsce, w których mają inne wytyczne?

#krwiodawstwo #barylkakrwi
  • 13
@easnadh: a sprawdzalas w wojskowych centrach krwiodawstwa?
Z tego, co wiem, sa odrebna instytucja, maja inny wzor ksiazeczki, to moze maja tez i inna legitke?
@Polinik: dwie już mam (III i II stopień) ale I jest dla mnie ważna, bo umożliwia mi darmową jazdę komunikacją miejską w wielu miastach. Łatwiej z nią żyć, więc po prostu robię research. Z tego, co wiem, przepchnięto coś, co jeszcze ma na swojej drodze kilka punktów legislacyjnej drogi, więc powstała głupia pusta przestrzeń.

@agaja: ale chodzi o legitymację ZHDK, taką czerwoną - tę wydaje tylko i wyłącznie PCK, bez
@agaja: nie, nie, w ogóle centra krwiodawstwa nie wydają żadnych legitymacji zasłużonego honorowego krwiodawcy (a tylko takie do zbierania pieczątek). Jedynie Polski Czerwony Krzyż wydaje legitki ZHDK, a z drugiej strony nie ma nic wspólnego z pobieraniem krwi. Centra pobierają krew, PCK ogarnia legitymacje :)
@easnadh a to nie jest tak że na tej legitymacji możesz i owszem jeździć za darmo ale tylko w mieście gdzie jesteś zameldowana?
Czyli np w wawie możesz się już w Gdańsku niekoniecznie