Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@szczesliwa_patelnia: To, o czym piszesz miałem przez kilka pierwszych dni po zabiegu. W sumie dzisiaj mija szósty dzień i jeszcze silne źródła światła mi się rozmywają (np. światła samochodów). Ale generalnie z każdym dniem jest coraz lepiej. Teoretycznie pełne zagojenie oczu może potrwać do 30 dni, więc przed upływem tego czasu nie ma co panikować.
@LukaszW: zabieg zapewne przeszedł bez problemu (no i tego wszystkim robiącym takie rzeczy życzę oraz braku późniejszych powikłań), gorzej z ewentualnymi problemami potem, więc gdybyś mógł zrobić podsumowanie tak za kilka miesięcy to byłoby fajnie. Chodzi zwłaszcza o powrót wady, bliki, zespół suchego oka, itp. czyli wszelakie stałe wady.
@xetrov: Akurat po tej metodzie raczej nie dzieją się żadne cuda, więc jestem raczej spokojny. Nawet teraz nie cuję suchości oka, chociaż dla świętego spokoju kropię oczy regularnie tak, jak kazali w klinice (na zmianę nawilżającymi, antybiotykiem i sterydami), żeby czegoś nie zaniedbać (i tak przez najbliższe kilka tygodni).
@Damasweger: miałem -1,5 na każdym oku. Ale! Jak się dowiedziałem, ta wartość nijak się ma do tego, jak człowiek widzi. Tzn. ja mogę mieć -1,5 i Ty także -1,5, ale jeden z nas może widzieć dużo gorzej od drugiego ;) Ja akurat widziałem bardzo źle jak na swoją wadę.
O powikłaniach rozpiszę się więcej w poście. Będę wołał :)
@Marchwj: Te zabiegi są całkowicie bezpieczne, więc nie ma co panikować. Zrobienie jednego oka może jedynie skutkować bólami głowy (bo jednym okiem będziesz widział ostro, a drugim nie). Z tego powodu lekarze zalecają robienie obu oczu jednocześnie.
@LukaszW: 1. Ile to kosztuje?
2. Sami sie zglosili z akcją sponsorowaną?
3. Jeszcze jacyś blogerzy będą się korygowali? ;)
4. Nie żal Ci rozstawać się z okularami? ;) Całe żīcie jestem przyzwyczajony ;)
@normanos:
1. Wg ich cennika od 3 199 zł za oko.
2. Sami, chociaż współpraca z mojej strony dotyczy czegoś nieco innego, a wrzucenie relacji na bloga jest tylko dodatkiem do całości. Ale faktycznie rozliczyliśmy się w barterze :)
3. Raczej nie. Przynajmniej ja nic nie słyszałem, żeby robili jakąś grubszą akcję w blogosferze.
4. Absolutnie nie :D Okulary były dla mnie przekleństwem i cholernie przeszkadzały mi w pracy.