Wpis z mikrobloga

Mirki, mam luźno procek i7 4700MQ, 12 GB ramu i spoko dysk SSD. Chciałbym kupić pod to jakiegoś lapka np thinkpada lub della tak by wstawić sobie te częsci. Poleciłby ktoś coś? Nie jestem w temacie lapków od kilku lat, najchętniej brałbym coś od razu bez dysku i procka - jakąś używkę. Wiem, że całkiem sporo thinkpadów można tak tanio dostać na rynku.

#komputery #informatyka #laptopy wrzucę jeszcze #linux dla zasięgu i ze względu na ogarnianie w takie tematy ludzi spod tagu.
  • 8
@kidi1: Tak i nie, zdaję sobie z tego sprawę ale są lapki, które były sprzedawane w różnych wersjach np jakaś tania wersja z i3 i droga wersja z i7 z moim prockiem. Druga sprawa, patche dla biosu robione przez społeczność i info od społeczności.
Dell m4600


@robekk1978: I btw ten lapek odpada, mój procek tam nie będzie pasował w ogóle a po za tym o dziwo jest dosyć drogi jak na tak stary laptop (w stosunku do innych biznesowych lapków z nowszym prockiem intela).
Mam lapka z tym prockiem. Powiem tak, mega wydajny procek (na poziomie desktopowego i7-3770) ale z drugiej strony bardzo się grzeje. Jeśli nie wybierzesz laptopa z bardzo dobrym odprowadzaniem ciepła, przygotuj się na duży trothing i spadek wydajności.