Wpis z mikrobloga

@fortheworld: krążą legendy, że te wszystkie Sante i Felixy to gówno dla pospólstwa (odpowiednik Żubra i Tyskiego) i niektórzy nawet wymieniają całe litanie prawilnych maseł orzechowych (strasznie ciężkich do dostania i oczywiście odpowiednio drogich). Nie wiem, ja całe życie jem tylko Sante i Felix i stwierdza, jak na moją chamską prostacką niewykształconą kulinarnie gębę to jest to przepyszne.
  • Odpowiedz
  • 214
@haes82

Prażone orzeszki arachidowe 81%, olej słonecznikowy, tłuszcz palmowy utwardzony (0,8%), cukier, sól.

W Tesco jakieś 25 zł/kg.

Taniej kupisz masło 100% orzechów, bez zbędnych dodatków.

Co do żubra i tyskiego to może i nie są najbardziej wyszukanymi piwami, ale technicznie to ciągle piwa i nikt tam nie dodaje utwardzonego tłuszczu palmowego czy innych śmieci.
  • Odpowiedz
@haes82: zależy jakie Sante. Jedno ma chyba 90% orzechów, a drugi mniiej. Felix jeszcze gorzje wypada. Dla mnie najlepsze jest masło orzechowe z Lidla mcennedy.
  • Odpowiedz
@gato: wlasnie mialem to pisac. Najprostsze masla przechowe 100% sa o niebo lepsze w skladzie i smaku i do tego tansze.
A, jakkolwiek maslo z ziemnych to i tak gowno, zgodnie z definicja to nawet orzechy nie sa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@haes82: siorka regularnie przywozi z hameryki jakies ich niby frykasy, w tym masło orzechowe. Czy to sante czy produkt wall martu lub też droższe, wszystie smakuja tak samo. Mit
  • Odpowiedz
Co do żubra i tyskiego to może i nie są najbardziej wyszukanymi piwami, ale technicznie to ciągle piwa i nikt tam nie dodaje utwardzonego tłuszczu palmowego czy innych śmieci.


@gato: no nie do końca, bo na przykład dodaje się do słodu mączki kukurydzianej... Też kupuję tylko masło orzechowe 100% i polecam ten stan :)
  • Odpowiedz