Wpis z mikrobloga

@VrubeL: Nie to żebym się czepiał tylko chciałem Cię uświadomić, że to nie jest pamięć RAM (chociaż podobnie wygląda) a dysk SSD żebyś później do nas pretensji nie miał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Marqq: Tak wiem, że to dysk SSD pamięci podobno nie opłaca się dokładać i wystarczy ta co jest. To mój pierwszy laptop i wszyscy tu namawiali mnie żebym brał z SSD. Byłem mądrzejszy i nie wziąłem a teraz chce dołożyć.( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@VrubeL:

wszyscy tu namawiali mnie żebym brał z SSD


Dobrze zrobili ( ͡º ͜ʖ͡º) Jest spora różnica pomiędzy HDD a SSD jeżeli chodzi o system i np. ładowanie się gier.

Byłem mądrzejszy i nie wziąłem a teraz chce dołożyć.( ͡º ͜ʖ͡º)


Czasami nawet lepiej kupić SSD na własną rękę, przynajmniej wiesz jaki SSD tam siedzi a nie jak to się czasami
  • Odpowiedz
@VrubeL: W zasadzie to byłeś mądrzejszy i włożysz własny sprawdzony dysk ssd, gdybyś kupił laptopa z dodatkowo zamontowanym dyskiem na 99% włożyliby Ci najtańszy dostepny :)
  • Odpowiedz
@coll3l: niechcący ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Marqq
A jak już tak rozmawiamy to powiedzcie mi taką rzecz. Gość, który będzie mi go montował musi postawić cały system od nowa właśnie na nim. Dobrym pomysłem jest zainstalowanie czystego windowsa bez tych wszystkich aplikacji HP typu HP coller i inne takie? Czy lepiej żeby jednak tam były?
  • Odpowiedz
@VrubeL: Nie dasz rady sam otworzyć obudowy i 1 śrubki przykręcić? Windowsa polecam zainstalować czystego bez żadnych dodatkowych aplikacji jakiegokolwiek producenta.
  • Odpowiedz
@VrubeL:

Dobrym pomysłem jest zainstalowanie czystego windowsa bez tych wszystkich aplikacji HP typu HP coller i inne takie?


Jeszcze jak ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nawet nie myśl o innej opcji niż czystym Windowsie.

Sama wymiana dysku to nic skomplikowanego. Odkręcasz dolną klapę, wykręcasz stary dysk, wykręcasz od niego tzw. sanki albo kieszeń (no chyba, że jest luzem), przykręcasz do SSD i wkręcasz do laptoka :)
  • Odpowiedz
@VrubeL:

dam człowiekowi zarobić i za stówę zamontuje mi dysk i zainstaluje windowsa


Wyślij lapka do mnie, zrobie Ci to za 5 dych ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Marqq: W sumie w planach miałem stary dysk zostawić a ten zaimontować jako systemowy. Da się tak czy stary muszę usunąć? Na starym trzymałbym jakieś duperele w postaci zdjęć czy filmów. Na tym ssd stałby windows i zainstalowane gry.
  • Odpowiedz
@VrubeL:


wykręcasz od niego tzw. sanki albo kieszeń (no chyba, że jest luzem), przykręcasz do SSD i wkręcasz do laptoka


Co ja bredze xD Zapomniałem, że cały czas mówimy o dysku m.2 :D

Da się tak czy stary muszę usunąć?


Nie musisz, stary może sobie spokojnie siedzieć pod wejściem SATA a SSD będziesz miał w osobnym wejściu m.2. Inna sprawa by była jakby był SSD na SATA. Wtedy trzeba byłoby kombinować
  • Odpowiedz
@VrubeL: Stary jest 2,5" sata, ty dokładasz drugi m.2. Docelowo będziesz miał 2 dyski w kompie.
Montaż dysku to tak jak pisałem kwestia odkręcenia dolnej obudowym, albo samego okienka w dolnej obudowie (nie wiem jak jest w tym HP), wsunięcia dysku w złącze i przykręcenie 1 śrubki.
  • Odpowiedz
@coll3l:
@Marqq
Dziękuje Panowie, raczej nie pokuszę o samodzielną instalację. Przeraża mnie stawianie tego wszystkiego od nowa, konfiguracja, sterowniki a do tego jeszcze jakiś magiczny pendrive, który trzeba nagrać przed formatowaniem. później jeszcze w biosie ustawić odpalanie z pendriva. Jak zanm siebie to nie uda sie wszystko co może się tylko nie udać. Oszczędzę nerwów a pieniądz to rzecz nabyta. Czasami lepiej zapłacić niż tracić zdrowie. Jeszcze raz dzięki za porady.
  • Odpowiedz