Wpis z mikrobloga

Już wkrótce zostanę adopcyjnym tatą, z tej okazji pytałem na mirko o foteliki samochodowe. Napisałem, że jeżeli ktoś ma coś fajnego używanego, to jestem otwarty na propozycje. W wiadomości prywatnej odezwał się @benzdriver, że jak mogę poczekać trochę, to mi może podesłać coś od siebie z UK, w międzyczasie podesłał foty tegoż fotelika, a że czasu jeszcze trochę mam, to przystałem na propozycję. Dostałem od niego porządny, niezniszczony fotelik z ISOFIX, który ma dobre wyniki w testach ADAC i co najlepsze, Benz nie chciał za niego, ani za przesyłkę żadnej kasy. Jestem mu bardzo wdzięczny, bo jak się domyślacie, wydatków mam teraz sporo. Nie mogliśmy się z żoną przygotować wcześniej, bo w sumie nie wiedzieliśmy, jakie dziecko dostaniemy (wiek do 3 lat i nie wiadomo czy chłopiec, czy dziewczynka).

Dziękuję Pan @benzdriver, zwłaszcza, że to jego nie pierwsza i zapewne nie ostatnia sympatyczna akcja przykład: http://www.wykop.pl/wpis/26646761

Dodam jeszcze, że @benzdriver jest bardzo pomocnym i szanowanym mirkiem w tagach #samochody i #motoryzacja. Niedawno z jego pomocą sam sobie naprawiłem samochód. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#oswiadczenie #dzieci #adopcja #pogopadoptuje #wykop
Pobierz pogop - Już wkrótce zostanę adopcyjnym tatą, z tej okazji pytałem na mirko o foteliki...
źródło: comment_TWPTTELdoW3WBB5qZvJut0IjKfo5jHXM.jpg
  • 84
@bolczan: a się tej kupy uczepiles :) Przecież to tylko takie powiedzenie, nie znasz? My się kupy nie boimy :p
Chodziło mi o to, że zdajemy sobie sprawę, ze procz tego, ze dziecko to ogrom szczescia, to tez wyzwanie i ogromna odpowiedzialność, ze nie zawsze jest różowo i czasem pojawiają się problemy trudne do przewidzenia.po
Prostu nie nastawiamy się na sielanke rodem z reklam :)

@borjaki: dzięki :) o tych
@pogop: Życzę powodzenia. Wychowanie dzieci nie jest proste i nie przygotuje was na to żaden blog parentingowy ani książka. Nawet jeśli ktoś spędził z dziećmi całe życie to i tak nie jest na to gotowy.

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego że można wstać pomyśleć #!$%@? wstaje znowu rano znowu kupa w nocy był ryk i takie tam normalne sprawy ale w gorszych chwilach życia można wpaść na pomysł
@borjaki: > dobre foteliki to maxi cosi-zarowno pierwsza kolyska jak i nastepny. Niby teraz jest moda by nastepny fotelik(13-36kg) tez byl montowany tylem do kierunku jazdy, ale zdecydowanie nie polecam, bo wieksze i kumate dziecko zdecydowanie wygodniej ma jadac przodem, no i ma wiekszy zakres ruchu. a wozki zdecydowanie na pierwszy wozek to Jedo Fyn jak dla mnie najlepszy wozek.

@borjaki: Wpowiedź typowego janusza.
Nie nie jest to moda.
Fotelik
@tasiu84 moze sam jestes Januszem i w dodatku sprzedawca fotelikow montowanych do tylu. Prosze wytlumasz mi jak dziecko majace 120cm ma miec rownie wygodnie w foteliku zamontowanym do tylu. Mam duzego suva i nawet w nim fotelik zamontowany tylem to porazka, wiec nawet nie chce myslec jak to wyglada w np w Fordzie Fiesta :). A Szwecja to nie jest jakis mega wyznacznik do nasladowania, wiec nie masz sie co podniecac. Jest
@agaja zgadza się, ja mam dwoje, 2 letnią córkę i miesięcznego syna. I wszystkie złe chwile wynagradza to jak córka przyjdzie sama, przytuli się i powie "mój tata", "kocham tatę" albo jak wracam z pracy i leci z pokoju się przywitać i przytulić. Syn to póki co uwieszony przy cycku, ale na wspólne zabawy jeszcze przyjdzie czas, bo niestety znam rodziców (głównie ojców, niestety) którzy z własnymi dziećmi średnio chcą się bawić
@borjaki: Nie jestem sprzedawcą fotelików. Mam samochód średniej wielkośći i jakoś dziecko nie marudzi nawet na długich trasach.
Co do szwecji to mój błąd. Chodziło mi o oNorwegię w której obowiązek jazdy tyłem jest do 4 roku życia. I miedzy innymi dzięki temu w 2015 roku w samochodzie nie zgineło żadne dziecko.