Wpis z mikrobloga

@julinka co do kosmetykow, to spodziewaj sie, ze wydasz w #!$%@? hajsu, zanim znajdziedz odpowiednie :-) Z AZS jest o tyle przerabne, ze nie ma jednego uniweralnego. Dla jedenego krem za 10zl bedzie dzialal, dla drugiego za 100. Musisz szukac po aptekach i probowac
@atoic: jakby chciała siedzieć i czytać randomowe artykuły i opinie to by to zrobiła, pyta tutaj bo nam ufa
@julinka: z atopią jest taki problem, że ciężko wykryć co Cię podrażnia. Ogólnie jest zasada łagodnie oczyszczać + chronić emolientem - natłuszczać. Ja nie mogę używać np perfumowanych żeli pod prysznic, dovów i innych garnierów bo mi się pogarsza, odpadają też mocne detergenty (SLS, SLeS i 90% tych co nazwa się
@StaryZdzich: bardzo Ci dziękuję, lekarz polecił mi kosmetyki, które kosztują po 100 zł za 400ml co jest dla mnie zbyt dużym kosztem, a wolę znać opinię osób, które same się z tym zmagają. Przez fora przedzierałabym się z tydzień zanim bym się zdecydowała na kupienie czegokolwiek, a muszę zacząć stosowanie natychmiast, bo cały czas się to nasila i już nie potrafię przez to normalnie funkcjonować.
@Koci: nieprawda, wystarczy trochę analiza składów i eliminacja tego co uczula
@Catttana: team Bobini here ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@julinka: zmagam się z tym od 16-17 roku życia, na początku tylko na łydkach, potem na przedramionach i czasem na twarzy jak pofolguję sobie z kosmetykami. Ważne, żeby nie dopuszczać do przesuszenia skóry - parafina jeśli nie jest w nadmiarze jest spoko, ale tak jak pisze
@StaryZdzich: Mialam placki tylko na twarzy i zgieciach lokci. Udalo mi sie kompletnie pozbyc azs glodowka :) Rozmawialam kiedys z dziewczyna ktora podobno miala ogromne wykwity na wiekszosci ciala, tez sie tego pozbyla glodowka. Jesli masz podejrzenie ze mozesz miec jakies alergie pokarmowe, polecam zainteresowac sie tematem :)
@szczurwrosole: e, ja się pozbyłam drogą eliminacji, wiem, że po alko mam, ale to przez ogólnie odwodnienie i po cytrusach. Na głodówkę jestem zbyt wrażliwa, jak nie zjem to potem mnie głowa boli i #!$%@? chodzę. Ale dzięki za info
@julinka: U mnie najbardziej pomogla zmiana diety. Lekarze tylko patrzyli na skórę i dawali recepty na sterydy, a okazało się że to alergia na mleko -.- Ale przynajmniej przez 7 lat miałam dobra wymówkę od zmywania ( )
Polecam sobie zrobić jakieś testy na alergie, bo znam co najmniej jeszcze dwie inne osoby, które też miały diagnozę AZS, a po czasie się okazywało, że to tylko