Wpis z mikrobloga

W weekend musiałem odbyć spotkanie z psychologiem i prowadziło go nawet spoko babka. Dowiedziałem się między innymi, że Hipokrates już około 400 lat p. n .e wymyślił sobie, ze ludzie z grupą cech takich jak ja to ludzie najsłabsi i z największą zdolnością do samodestrukcji po czym dodała, że ludzie się nie zmieniają i czego byśmy nie robili jesteśmy więźniami własnych charakterów. No #!$%@? świetnie xD Najgorsze jest to, że wszystko się zgadza, więc po co się starać i po co to wszystko()

#psychologia #feels
  • 16
@lubie_jablka: Ale mi nie trzeba w niczym pomagać. Zdaję sobie sprawę ze swoich wad i zalet po prostu nie wiedziałem, że na wszystko jest regułka. W sumie trochę smutne, że każdy człowiek myśli, że jest wyjątkowy i jak cię sprowadzają do paru wykresów i regułek które wymyślił jakiś gość 2,5 tysiąca lat temu to jednak trochę smutno bo wszystko co robisz i jak reagujesz wpasowuje się idealnie w jakiś z góry
@Kiedys_Mialem_Fejm
Stary, gdyby na jakąkolwiek grupę ludzi była jakaś magiczna regułka to na #!$%@? Facebook czy inny Google zbierałby o tobie wszystkie dane? Każdy człowiek jest unikalny, można znajdować pewne podobieństwa i jakoś ich grupować czy kategoryzować, ale to działa tylko w bardzo bardzo bardzo wąskim zakresie i dla bardzo wąskich zastosowań. Gdyby to wszystko dało się załatwić jedną regułka to tworzenie jakiejkolwiek reklamy byłoby zabawa dla przedszkolaka - masz tu listę
@Flypho: Ale ja nie piszę o tym. To, że ktoś jest małomówny nie wynika z tego, że ma mało do powiedzenia. Jeden będzie #!$%@?ł 3 po 3 i każdy będzie go słuchał, a drugi może opowiadać najciekawsze rzeczy i nikogo to nie obchodziło bo ktoś nie ma siły przebicia i już. Nie poprawią tego żadne treningi. Ja jak spotykam starych znajomych to każdy z nich ma taki sam charakter, ten co
KiedysMialemFejm - @Flypho: Ale ja nie piszę o tym. To, że ktoś jest małomówny nie wy...

źródło: comment_ZmKYWHqxC7O9Q8sGIFHQIuOUlyd9QqKM.jpg

Pobierz
@Kiedys_Mialem_Fejm
Nie ma czegoś takiego jak 100% ekstrawertyk albo 100% introwertyk. Jesteś kompletnym, niekontrolowanym miksem wszystkich cech z tego koła. Możesz mieć więcej cech x niż y, bo tak zostałeś wychowany albo taki masz temperament, ale to nie znaczy że cechy y w tobie nie istnieją. Nie da się też powiedzieć że ktoś jest 50/50 albo w 30%. Zbyt wiele czynników. Nigdy nie dowiesz się czy nie mógłbyś być ekstrawertykiem dopóki nie
@Flypho: Ale tu nie chodzi o skillsy tylko o to co człowiek wybiera. Biorąc pod uwagę cechy nikt z słabą gadką nie porwałby się na sprzedawce samochodów. To co piszesz to jest teoria bo jakbyś to i to. W życiu gramy tym co mamy i to co wybieramy determinują nasze cechy charakteru.

Sam jest intro, ale pracuję w biurze i często mam kontakt z ludźmi i go nawiązuję co nie znaczy,