Wpis z mikrobloga

@Cookieee: na poczte przejsc sie zawsze mozesz i pani poszpera w tych ich koszykach.
Powinni przed odeslaniem wypisac jakies awizo powtorne, nawet dla nierejestrowanych - tak na logike ale praktyki nie znam.
@Cookieee: Ja tak kilka razy miałem, że w skrzynce ani widu ani słychu a na poczcie okazywało się, że przesyłka jednak jest - przejdź się i zapytaj, czy nie przyszło coś nierejestrowanego z zagranicy.
@Cookieee: awizo powinno być. Ale czasem zdarza się, że go jednak nie ma, więc dla pewności warto przy okazji zapytać w placówce.

Rozporządzenie w sprawie warunków wykonywania usług powszechnych przez operatora wyznaczonego

§ 35. 1. W przypadku przesyłki pocztowej niebędącej przesyłką rejestrowaną, której wymiary lub kształt nie pozwalają na umieszczenie jej w oddawczej skrzynce pocztowej adresata, zawiadomienie o nadejściu przesyłki pocztowej wraz z informacją w postaci papierowej o terminie jej odbioru
@Cookieee: Jeśli chodzi o belgiany to 2x 11 dni roboczych, 1x 13 dni roboczych, z września. Jeśli chodzi o pocztę, to kiedyś mi się zdarzyło, że miałem awizo na jedną przesyłkę, a na poczcie ku mojemu zaskoczeniu dostałem dwie przesyłki.
@statek44 tak, chodzi o belgiany. Jedna z nich (największą swoją drogą) idzie już 24 dni zaczalem się zastanawiać, bo reszta doszla ( ͡° ʖ̯ ͡°) Chyba też muszę się przejść do nich ( ͡° ͜ʖ ͡°)