Wpis z mikrobloga

@kipowrot: w komisie nieopodal stoi za 12k, ludzie jak przechodzą obok tabliczki z ceną to się zatrzymują i czapki ściągają xD
i pisze to wszystko jako posiadacz tego samego rocznika, nadwozia i koloru, więc z zazdrością się nawet przez szybę nie lizałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@boho: Do tego bieda wersja bez xenonów, kierownica bez multi, standardowe taborety nawet bez elektrycznej regulacji, brak srebrnych ramek dookoła zegarów, a jedyny przycisk pod panelem od klimy to ten od wyłączania trakcji, więc fotele nie są podgrzewane. Już nie mówiąc o szyberdachu.

Pochodzi od pierwszego właściciela (ur. 1937)

Przebieg: 82,442 km

^ To jest po prostu wisienka na torcie w tym ogłoszeniu. Włoch z alzheimerem kupił, wstawił do garażu i
^ To jest po prostu wisienka na torcie w tym ogłoszeniu. Włoch z alzheimerem kupił, wstawił do garażu i zapomniał ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Tezluar: ty się nie śmiej, ale kolega kupił Passata od takiego Niemca, któremu pomagał czasami przy zakupach. Jeździł nim tylko na cmentarz do żony przez 10 lat i na jakieś zakupy/odwiedzanie rodziny. Auto ponad 20 lat, a na liczniku mniej niż 100 000.
@Tezluar: ale to najprawdziwsza prawda. Jeszcze chyba ze dwa lata go namawiali, żeby go sprzedał. Tyle, że takie samochody rozchodzą się w 99% wśród rodziny i znajomych.

Z resztą taki przebieg w starym aucie wcale nie musi świadczyć o dobrym stanie. Moja mama kupiła nowe Uno i jeździ nim codziennie chyba od 15 lat do pracy... 4 km w jedną stronę + ma ciężką nogę. Po 40 tysiącach takiej jazdy trzeba
@geuze: Czasami jak mi się nudzi to wchodzę w Passaty TDI na allegro i oglądam przebiegi takich 10 letnich.
Zazwyczaj oscylują w granicach 190k-230k z dopiskiem, że 100% gwarantowany. Ojciec teraz dostał Passata i przez pół roku zrobił już 30k, a po 3 latach to będzie rzędu 200k. Naiwniacy dalej myślą, że ktoś kupuje takie auta w dieslu i robi 15k rocznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ostatnio
@Tezluar: Nie no nie przesadzajmy, że diesel = 50k rocznie. Mój ojciec kupił citroena 2.0 HDI, ze względu na charakter pracy na początku sporo jeździł, w okolicach 30 tys km, ale teraz sporo wyjazdów służbowym samochodem albo samolotem i samochód stoi obecnie 7 lat i 160 tys przebiegu, tak więc przy 10 latach będzie w okolicach 200 tys.
Jest masa takich samochodów, problemem jest tylko to, że nikt tego z niemiec
@Tezluar: Szczerze mówiąc to z wyciszeniem jest średnio, przy 140 zaczyna się odzywać hałas z silnika. Z minusów brak miejsca gdzie możesz schować okulary/położyć kubek z napojem, 140km diesel też średnio daje rade przy tej masie chyba lepszy 163km, oraz trzeszczące uchwyty od drzwi, na szczęście trzeszczą tylko jak nacisniesz ręką podczas jazdy cisza. Poza tym ok.