Wpis z mikrobloga

Moja książka "Jak się wybudować i nie zwariować" jest dostępna w sprzedaży w hurtowni budowlanej Tarti :)

Ale przyznam, że sprzedaż ogólnie idzie o wiele słabiej niż zakładałem i jestem mocno przez to zdemotywowany szczególnie, że wydałem książkę na swój koszt.

Mam prośbę o poradę.

Część z Was obserwowała mnie od lat i czytała o moich zmaganiach z książką od samego początku - najpierw była seria artykułów na mikroblogu, potem trafiłem w gorące z moim megaporadnikiem, następnie opisywałem proces składania książki, przygotowywania ilustracji, budowania sklepu, druku i tak dalej.

Wiem, że mój poradnik jest świetną pomocą dla budujących. Otwiera oczy na wiele spraw i pokazuje, jakie błędy można popełnić podczas budowy i podczas współpracy z wykonawcami.

Ale pomimo tego książkę kupuje tylko mniej więcej jedna na 200 osób, która odwiedziła moją stronę sprzedażową: http://www.poradnik-budowlany.com

Macie jakieś pomysły jak zwiększyć skuteczność? Albo gdzie promować moją książkę? Każdą uwagę przyjmę z radością.

To, co robię to: kontakt z hurtowniami budowlanymi, z blogerami, którzy piszą o budownictwie oraz z biurami architektonicznymi. Piszę też bloga: blog.poradnik-budowlany.com

Ps Jeżeli kupiłeś moją książkę to bardzo proszę o recenzję tutaj:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4697266/jak-sie-wybudowac-i-nie-zwariowac


PS
https://www.facebook.com/JakSieWybudowacINieZwariowac/

#budujzchaferem #budujzwykopem #gorzkiezale #ksiazki #ebook #budownictwo
chafer - Moja książka "Jak się wybudować i nie zwariować" jest dostępna w sprzedaży w...

źródło: comment_yvbE1hvCNt6cA3jnaqUcF55zJorCdhLv.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@chafer: Na zdjeciu jest ta hurtownia w której książka jest dostępna? Ta nora?

Ty poważny jesteś? :D Przecież to jakaś kpina a nie promocja sprzedaży jest...

Na FB masz raptem 200 fanów i zainwestowałeś swoją prywatną kasę aby wydać książkę bo na wykopie twoje rady cieszyły się powodzeniem?
Cóż. Przynajmniej nauczyłeś się że wykop to nie cały internet i nie ma tak dużego wpływu jak można by się spodziewać.

Na twoim
  • Odpowiedz
@chafer: w hurtowniach budowlanych to kupują ludzie którzy już kończą budować/wykańczaja się, lub budowlańcy, więc trochę nie w tę stronę moim zdaniem z klientem.

z jakimiś projektantami/architektami zagadaj. niech do projektu dorzucą książkę dla inwestora.

poza tym jka zauważył @graf_zero jak ktoś kupi książkę, bo leży na półce w sklepie, to taczej nie wybuli 50PLN na "spontaniczny zakup" - 19.99 by przeszło, ale nie 50.
  • Odpowiedz
Akurat cena zła nie jest. Różne poradniki budowlane itp są w tym przedziale cenowym. za 19,90 to można sprzedać gazetę która jest z reklam finansowana.
  • Odpowiedz
te 49 to cena? Jak tak to za drogo

@Bambro: Nie w przypadku poradnika budowlanego. Ludzie kupują nawet pakiety za 69 zł + przesyłka (tzn. książka, ebook i audiobook) więc moim zdaniem cena nie jest problemem.

Na FB masz raptem 200 fanów i zainwestowałeś swoją prywatną kasę aby wydać książkę bo na wykopie twoje rady cieszyły się powodzeniem?


@graf_zero: Wykop mnie zmotywował do działania, natomiast zainwestowałem w książkę gdyż jeszcze
  • Odpowiedz
Co do bloga - na razie stawiam na wysokiej jakości teksty. Jest aż tak źle ze stroną wizualną?


@chafer: Podejrzewam że blog ma wartościową treść, ale nie wygląda tak jak typowe blogi promujące osobę lub produkt.
Zawsze możesz posunąć się do artykułów w stylu...

8 rzeczy których zapomniesz na budowie.
5 elementów projektu które zmienisz.
9 cech pianego murarza

To jest niskie, ale niestety działa.

Aha - pamiętaj że twoim głównym
  • Odpowiedz
To jest niskie, ale niestety działa.


@graf_zero: Ech. Bardzo chciałem uniknąć tego typu chwytów, ale chyba muszę się przemóc :(

ha - pamiętaj że twoim głównym klientem nie są ci którzy budują dom, ale też ci którzy o tym myślą.


@graf_zero: Pamiętam :) I dlatego idę za ciosem i przygotowuję kurs w postaci prezentacji/filmów dla osób, które chcą się budować, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Od wyboru
  • Odpowiedz
@chafer: jak chcesz relatywnie niskokosztowo zawalczyć z promocją to wyselekcjonuj ze 3 poczytne blogi o takiej tematyce i zaproponuj konkurs (autor pisze artykuł o książce przedstawiając jej fragmenty i pyta czytelników o jakąś najzabawniejszą/najbardziej frustrująca historię z budową jaką mieli, Ty dajesz po 3 sztuki pakietu ebookowego jako nagrody).
  • Odpowiedz
@chafer: Zaplusuję dla lepszej widoczności, ale tych wywalonych książek w drukarni z małym błędem i brakiem jednej dla mnie lewej - Ci nie wybaczę :)
  • Odpowiedz