Wpis z mikrobloga

@hehenuanek: @Xaarkes2: Matmę zdałem wysoko, dlatego chciałbym dobrać do tego fizykę. Zbytnio nie wiem ile jest czystego zakuwania definicji. W matmie czegoś takiego jest znacznie mniej. Druga sprawa, dużo różnią się matury z podstawy i rozszerzenia(fizyki ofc)? Czy tym co na matmie, ciut więcej pojęć ale głównie to bardziej zawiłe działania.
  • Odpowiedz
@Titsuman: Maturę z fizyki zdajesz tylko na poziomie rozszerzonym w nowej maturze. Kiedy pisałeś maturę?
Teorii jest bardzo dużo. W tym roku matura z fizyki głównie się na teorii opierała, dlatego była trudna.
+ karta wzorów do fizyki znacznie różni się od tej na matematykę. Masz podanę tylko wzory, bez żadnych definicji.
Ogólnie to wszystko oczywiście do ogarnięcia + jeżeli to cię interesuję to zobaczysz jak przyjemnie będzie się uczyć różnych
  • Odpowiedz
@Titsuman: Przez całe liceum się opieprzałem, uczyłem się dzień przed sprawdzianem byle go zaliczyć itd. - żadnych szczególnych przygotować do matury. Dwa tygodnie przed maturą zamknąłem się w piwnicy i przerobiłem całą książkę z arkuszami maturalnymi. Zdane dobrze ( ͡ ͜ʖ ͡). Jak ogarniasz matmę to i z fizyką powinieneś dać radę. Co do definicji to nigdy się ich nie uczyłem, po prostu musisz zrozumieć zagadnienie
  • Odpowiedz
@Xaarkes2: W 2015. Miałem rok normalnego nauczania do momentu załamania się zdrowia. Do tego momentu fizykę jako tako ogarniałem, ale w sumie myślałem że poduczę się porządnie w IIklasie, a tu dupa..

@Lukash98: Pewien jestem że zdam, tylko wiadomo po co zdawać maturę marnie.
  • Odpowiedz
@Titsuman: pewnie, że tak - wystarczy się systematycznie uczyć i być konsekwentnym. Korepetycje też mogą dużo pomóc. Znam kilka osób które do swoich rozszerzeń dopiero się zaczęły przygotowywać w październiku (przedtem totalnie olewali te przedmioty) i zdawali na 70-80%.
  • Odpowiedz
@Janghyeok: Takie coś dodaje pewności, a jak to jest z fakultetem. Z tego co pamiętam rocznik 2015 miał rozdział na podstawę i rozszerzenie. Duża jest między nimi różnica?
  • Odpowiedz
@Titsuman: jak ogarniasz fizykę to się nawet uczyć nie musisz, byle tylko przerobić to co jest na zrozumienie. Jak masz kuć to ja bym sobie dał spokój. Nie wiem dlaczego niektórzy twierdzą, że fizyka była trudna tego roku...
  • Odpowiedz