Wpis z mikrobloga

Muszę się czymś podzielić.
Nie mogę tego pojąć, ale Ukraina wzbudza we mnie ogromną ilość emocji. Znacznie więcej niż wszystkie inne kraje, które odwiedzałem.
Wiele z tych emocji związane jest z polskim duchem istniejącym tutaj, który cały czas w czasie mojej podróży mnie nawiedza.
Nie ma dnia żebym nie słyszał czegoś o Polsce, o czyjejś żonie Polce, o czyjejś babci Polce o tym ,że ktoś nosi polskie nazwisko tutaj.
Nie ma dnia żebym nie widział pomnika z Polskim napisem, czy pomnika zasłużonego Polaka...
Nie ma dnia żeby ktoś słysząc mój łamany ukraiński nie uśmiechął się z tego powodu. Czasami widzę ten moment na twarzy człowieka, do którego dochodzi to, że rozmawia z Polakiem. Widzę ten uśmiech i serdeczność wtedy.
Nie ma dnia żeby ktoś nie powiedział, że ma ciocię, mamę, czy syna w Polsce...
Nie ma kraju, który by mnie tak ciepło przyjął jak Ukraina....

#ukraina #kresy #dziecioknaemigracji #emigracja
Dzieciok - Muszę się czymś podzielić.
Nie mogę tego pojąć, ale Ukraina wzbudza we mn...

źródło: comment_JMcQrAhXvAZMDqhSCHRvemC18I9kpUqq.jpg

Pobierz
  • 7
@Dzieciok: U mnie ten kraj wzbudza raczej negatywne emocje. Ci sali ludzie, którzy Cię tak serdecznie przyjmują, idą potem do wyborów, w których głosują (zgodnie ze swoimi przekonaniami) na ludzi, którzy występują przeciwko Polsce. Przykłady:
1. Ulica i pomnik Bandery we Lwowie -- to z inicjatywy polityków, na których przecież głosowała większość.
2. Muzeum-więzienie we Lwowie, w którym widnieją informacje, że Lwów był w latach 1919-1939 pod polską okupacją, i że
Czyny wyglądają tak, że Ukraińcy w wyborach głosują (zgodnie z tym, co naprawdę myślą) na polityków, którzy są wrogo nastawieni do Polski.


@robert-maslowski: Bzdura. Równie dobrze mógłbyś powiedzieć: "Czyny wyglądają tak, że Polacy w wyborach głosują (zgodnie z tym, co naprawdę myślą), na polityków, którzy są wrogo nastawienie do Niemiec." Podpisałbyś się pod tym?
Serio uważasz, że Ukraińcy (poza jakimś nieznacznym procentem) głosują na polityków ze względu na ich stosunek do