Wpis z mikrobloga

Mireczki, przymierzam się do zakupu pierwszej w życiu #szosa , a co za tym idzie chciałbym dołączyć do #wykoptribanclub . Pierwszy rower (nie licząc tego z komunii) kupiłem 3 lata temu (najtańszy mtb z decathlona) i tak od tej pory, kiedy pokonywałem coraz to dłuższe i dłuższe dystanse kiełkowała we mnie ta myśl. Waham się właściwie między dwoma modelami:
https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-500-id_8379069.html -- najbardziej kusi mnie baranek - no bo skoro już kupować szosę, to może warto z barankiem (chociaż wiem, że nie każdemu wygodnie jest w takiej pozycji). No i cena.
https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-520-fb-id_8322799.html - wiadomo, trochę lepszy osprzęt i mniejsza waga, ale prosta kierownica (chociaż niektórzy uważają, że to zaleta, szczególnie po mieście). Docelowo chciałbym wypuszczać się dość regularnie na dystanse 50 - 100 km. Jakie są Wasze doświadczenia? Co byście polecili? Czy może warto poczekać do przyszłego sezonu, bo być może coś się zmieni w konfiguracji tych rowerów? Wiem, że jest triban 520 z barankiem, ale niestety różnica w cenie jest już dość znacząca, a nie ukrywam, że ma to istotne znaczenie.
  • 10
  • Odpowiedz
@bonkku: jak wykoptribanclub to szosa, a jak szosa to nie Triban FB tylko coś z barankiem.
A tak na serio to jeśli naprawdę chcesz kupić szosę, to nie idź w półśrodki, bo zmarnujesz 1899 zł na nie-do-końca-szosę, z której nie będziesz w 100% zadowolony. Szkoda na to pieniędzy. Niestety to nie jest tanie hobby, a zakup roweru to tak naprawdę dopiero początek.
  • Odpowiedz
@sosna119: zapomniałem napisać, że opcja dołóż 5k i kup coś lepszego nie bardzo wchodzi w grę - jak pisałem, żałuję ale budżet nie jest z gumy :/. Wiem, że tak byłoby najlepiej i najfajniej, ale niestety - nie wchodzi w grę.
  • Odpowiedz
@bonkku: miałem podobny dylemat kupując swoją pierwszą szosę. Dla mnie najważniejszy był baranek bo jak szosa to szosa. Drugą sprawą były opinie o nich i tak odpadł triban500 z microshiftem. Tak więc według mnie 520 to zajebisty wybór chyba że masz gdzie sklep z huraganami Rometa.
  • Odpowiedz
@mmichal: no jest to jakaś opcja, tylko ciężko trafić z rozmiarem i żeby był gdzieś w okolicy, nie ma ich niestety zbyt wiele.
@KredaFreda: no z tego co widzę to faktycznie chyba jak już to baranek.
@galonim: huraganami się nie interesowałem, możesz polecić jakiś konkretny model, który cenowo wychodziłby podobnie?
  • Odpowiedz
@Lethal_Jelly: podobno często są problemy z rozregulowaniem. Takie opinie czytałem i wolałem brać Sore. Jestem zadowolony, zrobiła 20k od kwietnia 2016 i problemów większych nie miałem
  • Odpowiedz
@galonim: Słyszałem, że te rozregulowanie występuje tylko na poczatku, składają rowery hurtowo i trochę to zaniedbują, jak się odda do porządnej regulacji, to później nie jest już tak źle ;P
  • Odpowiedz