Wpis z mikrobloga

Witam Państwa, dzisiaj kolejny króciutki cytat:

Ludzie, którzy pragną się jeden nad drugim wywyższyć, przed sobą wzajem się poniżają - Marek Aureliusz.


Marek Aureliusz radzi skupić się nad własnym rozwojem, niźli przejmować wywyższać się nad innymi ludźmi, uznaję, iż ludzie, którzy wywyższają się nad innymi, sami Siebie poniżają, są to prości ludzie, którzy próbują ukryć własne wady, poprzez poniżanie wywyższanie się nad innymi. Marek Aureliusz apeluje o to, aby unikać złości z powodu wad drugiego człowieka. Działanie innego człowieka, jest od nas rzeczą niezależną. Tutaj mam też drugi ciekawy cytat:

Jako cesarz jestem pierwszy w Rzymie, jako człowiek jestem równy wszystkim ludziom na świecie.


Oraz jeszcze:

Kiedy wady innych sprawiają ci przykrość, spójrz na siebie i zastanów się nad twoimi własnymi. Zajmując się nimi, zapomnisz o złości i nauczysz się żyć mądrze.


* Marek Aureliusz - Rzymski cesarz, stoik, cytaty pochodzi z książki "Rozmyślania", autorem tego dzieła jest Marek Aureliusz.

#sztukastoicyzmu (zapraszam do obserwowania, będę pod nim umieszczał cytaty ze stoicyzmu, w przyszłości być może coś więcej).

Pozdrawiam Wszystkich czytających ten wpis, jest was garstka, życzę wam miłego dnia.

#filozofia #przemyslenia #nadtag #gruparatowaniapoziomu #cytatywielkichludzi #cytaty

*Tak wiem, poprzedni wpis był podobny, ale ten się troszkę różni.
DonislawDev - Witam Państwa, dzisiaj kolejny króciutki cytat:
 Ludzie, którzy pragną ...

źródło: comment_tXilFlti6WNWzWj4b7vuwHdIgImtXsh7.jpg

Pobierz
  • 2