Wpis z mikrobloga

unknowNews na Patronite?

Sporo osób prosi mnie ostatnio o założenie profilu na Patronite - do zbierania datków w ramach #unknownews
Do tej pory zbierałem grosze przez Paypal, ale może dedykowana platforma byłaby dobrym rozwiązaniem?

Byłbyś zainteresowany takim wsparciem?

Oczywiście wraz z wejściem na patronite, musiałbym wprowadzić kilka 'udogodnień' dla moich patronów, więc wpłacający otrzymywaliby zawsze coś ekstra.


#pytanie #ankieta

Czy wspierałbyś unknowNews na patronite?

  • TAK! 18.9% (127)
  • NIE 39.6% (266)
  • Po co? przecież mogę czytać za darmo #cebula 41.5% (279)

Oddanych głosów: 672

  • 56
  • Odpowiedz
Dałem nie a dlaczego? Po pierwsze min wpłata to 5zl na patronite jak ostatnio sprawdzałem (IMHO 1 zł by styklo)


@thuia: Prowizja Paypala to około 80gr. Prowizja Patronite to 4% kwoty.
Jeśli zdecydujesz się wspierać kogoś na Patronite kwotą 1zł, to twórca dostaje z tego około 16gr, z czego musi zapłacić 19% podatku dochodowego.

Datek = 1zł
Zysk ~= 12gr

Brzmi jak poważny biznes ( ͡º ͜ʖ͡º
  • Odpowiedz
@imlmpe: masz jakąś tabelkę gdzie można Cię czytać wiem o wykopie, youtube,steemit i uw-team.org o ile ostanie żyje bo ostanio 3 miesisace temu byly zmiany widziałem
a gdzie można Ci wpłacać bo wiem o:
steemit
paypal (gdzie konkrniete)
i rozkiniasz patroait
  • Odpowiedz
@imlmpe: to już wina pośrednika że biorą sobie 90% od małych kwot..może lepiej obejść pośredników, choćby btc..chociaż btc też chyba coś kiepsko ostatnio z prowizjami stoi, aż tak głęboko w temacie nie siedzę..jakieś altcoiny może?
  • Odpowiedz
@imlmpe:

Oczywiście wraz z wejściem na patronite, musiałbym wprowadzić kilka 'udogodnień' dla moich patronów, więc wpłacający otrzymywaliby zawsze coś ekstra.


Masz już coś na myśli? Jakie udogodnienia?
  • Odpowiedz
Wszystko zależy od jakości treści. Sam za skopiowanie/przefiltrowanie linków (które sam też ostatecznie filtruje) nie zapłace 5zł, ale np za odpowiedniej jakości kursy online płace (osobiście, bądź pracodawce namawiam). Jak mam przeszukiwać internet przez 15h, to wole się zapisać na kurs 4 godziny i zapłacić 50zł, a gdyby był dłuższy i sensowny więcej.
Masz skilla, czemu by nie zrobić bardziej zaawansowanego/dokładnego kursu? Albo jak z angielskim dobrze stoisz to na Udemy?
Linux
  • Odpowiedz
Nie. Nie zrozum mnie źle, ale robisz tylko kompilację newsów. To za mało żebym za to zapłacił.


@Myzreal: kompilacja newsów jest za darmo - nie musisz za nic płacić :)
Są jednak ludzie, dla których moje kompilacje to za mało i ciągle proszą o więcej i więcej...
Patroni mogliby dostawać więcej, a 'normalni czytelnicy' dostawaliby dokładnie to, co teraz - dla Ciebie nie byłoby więc żadnej zmiany.
  • Odpowiedz
ziomal robi tez podcast, ma kanal na youtube (o tematyce religijnej ale bardzo ciekawy) plus udziela sie w niebezpieczniku. Dla mnie sporo zeby dyche miesiecznie poslac


@benq86:
mam jeszcze kanał technologiczny (administracja serwerami, programowanie w PHP, web security), tylko zrobiłem sobie z nim małą przerwę:
https://www.youtube.com/user/uwteamorg

Mam też kanał z moimi przemyśleniami ze Snapchata:
https://www.youtube.com/channel/UC68IsvmvpRSQ-C2YtELyKBg/videos

Jeszcze jakiś podcast (współ)prowadziłem o tematyce religijnej, ale projekt umarł - w itunes znajdziesz go pod
  • Odpowiedz
@imlmpe: To co robisz jest bardzo dobre. Uważam, że przesiewanie niusów w necie to trudna sprawa.. To wymaga dużo czasu i energii. Datki na PayPal jak najbardziej, ale abym musiał korzystać z kolejnego serwisu do czytania to nie. Chyba, że w formie RSS :) Patronite nie znam.
  • Odpowiedz
ale abym musiał korzystać z kolejnego serwisu do czytania to nie


@Cyanobacteria: Patronite nie jest serwisem do publikacji treści, a jedynie do pobierania regularnych opłat (czyli np ustawiasz sobie dotację 5zł i system sam Ci ściągnie z karty czy paypala taką kwotę). Osoba, którą wspierasz (czyli np. ja) wie kto go wspiera (zna imię, nazwisko i maila) i dzięki temu może np. na tego maila podsyłać coś 'ekstra' lub dorzucić taką
  • Odpowiedz
Czy ja wspominałem o jakichkolwiek kosztach powstawania #unknownews?


@imlmpe: Sądzę, że twój czas prywatny jest mega cenny, nawet jeżeli wrzucasz to dla nas jedynie przy okazji obrabiania #hackernews . Raczej rozumiesz czego dotyczy większość contentu który wrzucasz, ergo nie sądzę żebyś irl schodził poniżej 10k. Stąd opłaty są jak najbardziej uzasadnione, część nie będzie płaciła teraz, ale może w przyszłości. A inna część chciałaby aby system opłat był zautomatyzowany aby
  • Odpowiedz
@imlmpe: nie rozumiem dlaczego pytasz odbiorców o patronite . Chcesz do zaloz. Nikomu link do patronite nie przeszkadza. Od kiedy powstał patronite każdy się pyta odbiorcow o opinie bo się boi że będzie 0.00 jakoś nikt wcześniej się nie pytał o linki donate Me na PayPal itd
  • Odpowiedz