Wpis z mikrobloga

unknowNews na Patronite?

Sporo osób prosi mnie ostatnio o założenie profilu na Patronite - do zbierania datków w ramach #unknownews
Do tej pory zbierałem grosze przez Paypal, ale może dedykowana platforma byłaby dobrym rozwiązaniem?

Byłbyś zainteresowany takim wsparciem?

Oczywiście wraz z wejściem na patronite, musiałbym wprowadzić kilka 'udogodnień' dla moich patronów, więc wpłacający otrzymywaliby zawsze coś ekstra.


#pytanie #ankieta

Czy wspierałbyś unknowNews na patronite?

  • TAK! 18.9% (127)
  • NIE 39.6% (266)
  • Po co? przecież mogę czytać za darmo #cebula 41.5% (279)

Oddanych głosów: 672

  • 56
  • Odpowiedz
@imlmpe: Paypal pewnie sporo kasuje na prowizjach, patronite też. Tylko Bitcoin gwarantuje 100% otrzymanej kwoty, problem w tym, że trudniej zweryfikować kto dotował i nadal mało popularny. Każdy kolejny kanał zawsze jakiś grosz, więc czemu nie.
  • Odpowiedz
Kurcze, fajna rzecz robisz z tymi linkami, ale dla mnie chyba trochę przesada, żeby akurat za to dawać kasę przez patronite. Tym bardziej, że robisz to pewnie przy okazji, samemu dla siebie czytając newsy. Ja bym nigdy na to nie wpadł, żebym za coś takiego brać kasę od innych. Za niedługo, ludzie będą chcieli kasę, że ich znalezisko wylądowalo na głównej..
  • Odpowiedz
@Pavlinho: Tak sobie teraz pomyślałem, że z tym płaceniem za wejście na główna to nie głupi pomysł :) Możnaby stworzyć serwis, gdzie placiloby się nie wykopami a kasą. Typu podoba mi się jakieś znalezisko i "wykopuje to za 1$". Byłaby też to dobra opcja dla reklamodawców żeby być na głównej :) co o tym sądzicie? :)
  • Odpowiedz
@pcmasterrace: nie zrozumiałeś. Np na głównej byłoby dziennie 20 wykopów z tego najmniej wykopywany/placony za np. 20$, czyli jeżeli ktoś chciałby żeby jego post był na głównej musiałby swój wpis wykopać za co najmniej 20$ :) dzięki temu omineloby to adblocki
  • Odpowiedz
Do tej pory zbierałem grosze przez Paypal...


na pewno nie grosze, bo sam wpłaciłem > 1zł;)

patronaite - chodzi o to, żeby co miesiąc wpłacać automatycznie stałą kwotę, tak?
jeśli tak, to chętnie, ale kwota < 1zł. dlatego tak mało, gdyż treści w internecie jest dużo. trzeba podzielić to co się zarabia na wszystkich;)

#unknownews
  • Odpowiedz
@imlmpe: nie do konca, bo choć biedny nie jestem to uważam że tu nie warto, bo:
- wspieram grupę muzyczna - tworzą muzyke, która jest arcydziełem dla mnie, nagrywają teledyski, ogólnie - robią bardzo dużo kreatywnej pracy za moje i innych pieniądze
- wspieram ulubiona dystrybucję linuksa (nie przez patronite akurat, ale regularnie), bo #!$%@? dużo zebym miał coraz lepszy system
- wspieram twórców gry, bo ich poprzednie części dały mi
  • Odpowiedz
Dałem nie a dlaczego? Po pierwsze min wpłata to 5zl na patronite jak ostatnio sprawdzałem (IMHO 1 zł by styklo)
Po dwa nie chce mi się zakładać tam konta, po 3 mimo że newsy są bardzo ciekawe i doceniam wkład pracy nie mam dużo czasu na ich czytanie i głównie czytam nagłówki czyli roluje jak wykop...więc dla mnie to miła rzecz na Mirko ale nie aż tak by płacić.. Pewnie znajdą się
  • Odpowiedz
@imlmpe: Kliknąłem nie bo zazwyczaj przeczytam 1 news na 3 takie zestawy bo zwyczajnie nie mam na to czasu. Jakieś fajne aplikacje (saas) które się tam pojawiają zazwyczaj wyskakują mi na twitterze więc zapoznam się z nimi wcześniej i nigdy o nich nie pamiętam kiedy trzeba więc nadal strata czasu
  • Odpowiedz
@kamdz, @TlustodupyBialorusin, @amoooc, @jakifreak, @Saeglopur, @Beniamin_Emanuel, @KorwinMocnoMasakrujeMlodegoLewaka, @radekrad, @zzbkk, @natxd, @Life_will_kill_ya, @kapitan_bomba, @Duckey, @SzlakiemPiwnym, @B0rs, @noekid, @erajwa, @RonPaul, @Pavlinho:

Kurcze, fajna rzecz robisz z tymi linkami, ale dla mnie chyba trochę przesada, żeby akurat za to dawać kasę przez patronite.


Z pewnością Patronite bardziej nadaje się dla artystów i różnego rodzaju twórców niż
  • Odpowiedz