Wpis z mikrobloga

Witam Mirki.
Mam pytanko, czy płacąc kartą za granicą płaci się jakąś prowizję?
Wiem, że wypłaty z bankomatów są z prowizją, ale jak jest z płatnościami kartą np. w sklepie/restauracji.
Chodzi mi o płatności w USA kartą z normalnego konta w #mbank
Wołam @mBank
#banki #bankowosc
  • 6
@Enjooy: na zwykłym eKoncie nic nie kasują dodatkowo, a przynajmniej nie kasowali w kwietniu. Możesz się spodziewać tylko podwójnego przewalutowania, więc podwójny haracz dla banku (u mnie przynajmniej tak było: NOK -> EUR -> PLN).
@smieszekzagranico: @kobra07:
Dla kart MasterCard: w przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki, dokonanych w walucie rozliczeniowej, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 2% wartości transakcji. W przypadku transakcji
bezgotówkowych i wypłat gotówki, dokonanych w walucie innej niż waluta rozliczeniowa lub PLN, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 3% wartości transakcji.

Jest taka informacjia....
@Enjooy to zależy jaką masz kartę (Visa, MasterCard). Jeżeli Vise, to za przewalutowanie prowizja wynosi 5,9 proc. od wartości transakcji, a dla MasterCard przy operacjach w walucie innej niż euro 3 proc. Za wypłatę z bankomatu do tego doliczymy 10 zł.
Pozdrawiamy,
Zespół mBanku.
za przewalutowanie prowizja wynosi 5,9 proc. od wartości transakcji, a dla MasterCard przy operacjach w walucie innej niż euro 3 proc. Za wypłatę z bankomatu do tego doliczymy 10 zł.


@ZespolmBanku: rozbój w biały dzień. powinniście się wstydzić za takie złodziejskie stawki.