Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@sawyer97: No tak, jak Komitet Noblowski wyciąga wnioski z wielotenich badań, ekspertyz naukowców i doświadczenia branżowych autorytetów to jest pycha, ale jak KK rości sobie prawo do zmuszenia całej populacji do określonych zachowań na podstawie książki którą sam napisał, na dodatek w której nie ma jednej jedynej wzmianki na temat zapłodnienia pozaustrojowego, to jest rzetelna wiedza, żadna tam pycha. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@ZAKAZ_PAULIEGO Skąd ta niechęć do Kościoła ? Powołujesz się na autorytet Komitetu Noblowskiego, ja się powołam na wszystkich filozofów (św. Bernard, Anzelm, Tomasz),, ba, na wszystkich świętych KK :D
Nie rości sobie prawa, ale próbuje wskazać drogę do prawdy
@sawyer97: prymitywna, bo wnioskowanie opiera się na założeniach kolejno:
-Bóg istnieje
-Bóg ma rację
-kościół katolicki jest przedstawicielem Boga
-kościół katolicki ma rację

W dupie z badaniami, z nauką, z dążeniem do prawdy, bo to kościół ma rację, a wiedzę czerpie z tysiąc razy interpretowanego na bieżące potrzeby pisma, a legitymizacja tej wiedzy nie pochodzi z metody naukowej, tylko z tych czterech wątpliwych wymienionych wyżej założeń.

I jeszcze księżulek innym zarzuca
@selflessness
Proponuję Ortodoksję Chestertona poczytać. Poza tym jest jeszcze całe mnóstwo literatury, która pomoże w odnalezieniu prawdy. Chociaż śmiem wątpić, żeby jakaś pomogła się ustosunkować do Twojego poglądu, w końcu to Ty decydujesz w co wierzysz. Ja sam nie zdołam wyjaśnić wszystkiego, ale zależy mi, żebyś zrozumiał dlaczego akurat KK ;)
w końcu to Ty decydujesz w co wierzysz


@sawyer97: nie, istnieje coś takiego, jak obiektywna rzeczywistość i do jej poznania prowadzi metoda naukowa, a nie katoliccy filozofowie, więc nie mam zamiaru tracić na to czasu.

Ale to Ty tak założyłeś " w domyśle". W ten sposób sam swoje założenie określiłeś prymitywnym.


@dolus_deliberatus: Oho, już zaczynają się fikołki katolika intelektualisty. Krytykuję wypowiedź która nie jest zbyt skomplikowana, ale od razu pojawia
@selflessness:

Krytykuję wypowiedź która nie jest zbyt skomplikowana


I Ci się nie udało, bo sobie poczyniłeś założenia, krytykując innych, że sobie poczynili założenia. Logika.

Oho, już zaczynają się fikołki katolika intelektualisty


Erystyka.

obiektywna rzeczywistość i do jej poznania prowadzi metoda naukowa


Myślenie XIX wieczne.
@selflessness Toż filozofia jest zaczątkiem większości nauk, a katoliccy filozofowie czym dochodzą ? Też metodą naukową wraz z Pismem Św.
Wgl jaki jest powód, że tak "walczysz" z naszą zdecydowanie "amatorską polemiką" ?
Nie rości sobie prawa


@sawyer97: Owszem KK wielkokrotnie próbował, i nadal próbuje, wymusić na społeczeństwie mechanizmy prawne dotyczące także osób nie będących członkami tej organizacji.

ale próbuje wskazać drogę do prawdy


@sawyer97: z kiepskim na ogół skutkiem.

ja się powołam na wszystkich filozofów (św. Bernard, Anzelm, Tomasz),, ba, na wszystkich świętych KK


Z pewnością nie wszysktich, wszak wielu znich jest członkami Komitetu Noblowskiego. Jeżeli chodzi o św. Tomasza na temat