Wpis z mikrobloga

@WielkaPolska: Już o różnicy między stacjami i ich obowiązkami pisaliśmy.

TVN24 jest stacją prywatną. TVP jest utrzymywana m. in. z abonamentu oraz ma specjalną funkcję jako medium publiczne. To te dwie stacje różne na tyle, że jedną mamy prawo pytać i nam musi odpowiadać. A drugą możemy sobie pytać i nie ma obowiązku nam odpowiadać.
  • Odpowiedz
@OtchlanZgorzknienia: To nie hipokryzja, tylko różnica instrumentów prawnych. Zajmujemy się prawem do informacji publicznej, a tego nie można zastosować w przypadku TVN, który nie jest podmiotem utrzymywanym z naszych podatków. Jeśli masz zarzuty, co do przekazu TVN, zawsze możesz złożyć skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: Hmm, zgaduje że możliwą odpowiedzią będzie, że TVP nie jest instytucją publiczną, tylko prywatną spółką akcyjną nie upoważniona do ujawniania takich danych. A to że w pełni uzależniona od państwowej kasy i z chęcią z niej korzystającą...
  • Odpowiedz
Dziś - Roksana Maślankiewicz, wczoraj więcej czasu z Wami spędziła Katarzyna Batko - Tołuć. ( ͡ ͜ʖ ͡)


@Watchdog_Polska: aaa... to ustawcie sobie różowy pasek pod awatarem. Będzie więcej atencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Atexor: Wniosek o informację publiczną to oficjalna droga prawna, odpowiedź musi być udzielona w ciągu dwóch tygodni, o ewentualnym przedłużeniu tego terminu organ musi poinformować. W razie braku odpowiedzi można też złożyć skargę na bezczynność.
  • Odpowiedz
@tomek_tomek: tamte nagłówki po lewej (górny i dolny) to nie photoshopki? Jak nie, to już jest level poniżej dna. Na początku myślałem, że to ustawka Dudy i Kaczyńskiego, ale teraz coraz częściej myślę, że się PAD wyłamał.

@Watchdog_Polska: dobrze by było, bo sam jestem ciekaw kto jest tak propartyjny, mimo to wątpię że odpowiedzą, bo to dość nietypowe pytania, tak jak o fakturę na zamawianą wodę mineralną w sejmie.
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: To, że stacje TVN, Polsat czy Super Stacja są podmiotami prywatnymi nie znaczy, że nie można ich zapytać analogicznie o to o co pytacie TVP. A może macie jakieś inne powody aby o to ich nie pytać?
  • Odpowiedz