Wpis z mikrobloga

Ej dobra. Muszę to napisać. Bo inne grupy są jak PiS i PO. Albo w lewo albo w prawo. Nie da się prosto. Dziś (dobra kilka dni temu) są urodziny nikoli tesli. Tak specjalnie pisze z małej. Nie szanuje gościa. Czytałem jego życiorys, czytałem o wykształceniu i robieniu ludzi w bambuko. Był naprawdę świetnym trolem. W tamtych czasach wydaje mi się że mało ludzi znalo sie na elektryce. Kluca się na forum o głupoty jak dawniej klucili się co lepsze prąd stały czy zmienny. Ale tylko nieliczni umieli to policzyć i udowodnić. To tak jak że starożytnym Egiptem i zaćmieniami księżyca, że niby kara od bogów. Dupa jaś. Był taki cytat "i wetknal dwa druty do samochodu i powiedział teraz mamy moc i odjechał ” cóż za cudotworca. Szkoda że żyjemy w czasach kiedy kaszpirowski operuje bez znieczulenia pod hipnoza. A kolejny gość magnetyzuje dotykiem przez telewizor naleczowianke. Jak ja się cieszę że każdy z nas ma to arduino za grosze i możemy odstrzelic troli jak tesle który nagle wymyślił na arduino uno free Energy. Albo uno converter 5 to 230V albo bóg wie co jeszcze. Mam nadzieję że wraz ze wzrostem oglądalności kanałów takich ludzi przez jeszcze glupszych którzy to lajkuja nie dojdzie do wynalezienia darmowego przesyłu energii bez słupów....och czyż nie dlatego tesla umarł zapomniany w biedzie. Kłamstwo prędzej czy później wyjdzie na jaw. Wtedy nikt nie mógł mu nic udowodnić twraz możemy. Tylko po co. Niech spoczywa w spokoju.

#elektryka #elektronika #fizyka #tesla #arduino #niepopularnaopinia
  • 8
@DonPablo: Tesla był dobrym inżynierem, ale naukowcem tragicznie beznadziejnym. W szczególną teorię względności nie wierzył, w ogólną nie, w mechanikę kwantową też nie. I to nie jako początkowe teorie, ale dużo czasu po udowodnieniu. Jego kult jest ZNACZNIE, ale to ZNACZNIE przegięty.
@slapdash: Chodzi o to, że mają go za Boga elektryczności. Zapomnieli że to bell wymyślił słuchawkę marconi nadal sygnał radiowy. Z którego tesla skorzystał i chciał sobie przypisać. Był taki gość co się nazywał Volta oraz Ampere. Ale nie, dla niektórych tesla zrobił wszystko co na prąd oraz sam prąd, Czy napięcie, czy energię elektryczną. Bo jak to powiedzieć komuś że tak nie było jak ktoś nie ma pojęciai i że