Wpis z mikrobloga

@Oxandrolek: 2006 PLN bez obudowy. Na RAM można oszczędzić, ale DDR4 tak czy siak są drogie, a 2993hz zawsze lepsze (pewnie taka opcja będzie domyślnie do wyboru w BIOSie). Ryzen dlatego, że w średniej półce wymiata (chyba że różowy walczy o każdą klatkę w grze, wtedy intel), wszystko na nim działa płynnie (może i z 30 kart przegladarki mieć otwarte bez ścinek). No i spoko boxowe chłodzenie, nie trzeba dokupywać własnego.
@Oxandrolek: Popełniłem dwa błędy. Pierwszy to przekonanie, że masz HDD, a to też trzeba będzie dokupić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Drugi to trochę źle doradziłem z płytą główną, bo 7600K można kręcić i fajnie by było mieć taką możliwość, więc chipset Z170/270 by się przydał, a to jest koszt blisko 500zł. Jeśli nie chcesz kręcić to po prostu 7600 bez K wziąć i tyle, procesory bez K
@Oxandrolek:

Ryzen 1600X jest fabrycznie podkręconym 1600, ale można go kręcić jeszcze wyżej. Mają zwyczajnie lepszy binning (prościej: ten czip wyszedł lepiej w czasie produkcji, która zawsze jest delikatnie stratna.). 1600X chłodzenia nie posiada, więc trzeba dać własne.

Ogólnie 1600 jest lepszą opcją budżetowo, bo można luźno na boxowym chłodzeniu podkręcić procka w okolice ustawień fabrycznych 1600X (3.6-3.8GHz). Natomiast jeśli jesteś gotów zainwestować w chłodzenie (nawet taki Spartan Pro co dałem
@Oxandrolek:

postwie na 1600x h110 i te ramy co wyslales


Ale płyta H110 to jest od Intela... pod Intela. Więc do niego i5 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pod AMD B350 albo taniej A320 (nie bedzie sie dalo krecic, ale 1600x wcale krecic nie trzeba) https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-a320m-pro-vd-s-a320m-ddr4-sata3-usb3-1-gen-1-uatx-976942/

No ale z drugiej strony szkoda sie ograniczac, procesor bedzie na pare lat a i sama plyta starczy na 10, bo kolejne