Wpis z mikrobloga

Żeby przekonać się na czym polega legendarny już risercz Ziemkiewicza wystarczy zajrzeć do najnowszego "DoRzeczy" i jego artykuł. Ba, nawet nie trzeba czytać całego tekstu - pierwsze zdanie wszystko ukazuje:

Lech Wałęsa i Władysław Frasyniuk, ruszając w protestach przeciw czczeniu ofiar katastrofy, pokazują, że nadal nie rozumieją, dlaczego ludzie odrzucili III RP.


Po pierwsze, wielokrotnie już było tłumaczone - nikt nie ma pretensji o upamiętnianie ofiar katastrofy smoleńskiej. Pretensje są o antyludzką ustawę o zgromadzeniach, które to dzielą protestujących na lepszych i gorszych.

Po drugie, ostatecznie Pan Prezydent Lech Wałęsa prawdopodobnie nie weźmie udziału w proteście, ale może ten tekst powstał przed tym, jak Pan Wałęsa trafił do szpitala.

Po trzecie, o jakim odrzuceniu III Rp #!$%@? RAZ? Chodzi o tą straszną III Rp gdzie szanowano trójpodział władzy, podporządkowywano się pod wyroki Trybunału Konstytucyjnego?

Tego typu teksty cały czas uświęcają mnie w przekonaniu - Prawicowy dziennikarz jest równoznaczny z "ch*****m dziennikarzem".

#neuropa #polityka #tysiacurojenniezaleznychmediow #ziemkiewicz #risercczziemkiewicza #fakenews #bekazprawakow #obywatelerp
  • 18
Po pierwsze, wielokrotnie już było tłumaczone - nikt nie ma pretensji o upamiętnianie ofiar katastrofy smoleńskiej.


@Goofas: jest wręcz przeciwnie, pan Prezydent Lech Wałęsa zamierzał najpierw iść modlić się na tą mszę ku czci ofiar, odprawianą zawsze w pobliskim kościele przed wymarszem miesięcznicy, a potem iść na swoją demonstrację protestu przeciw bolszewickiej ustawie, gdy lud smoleński pójdzie na swoją.

ale nic straconego, następnym razem
chyba że miesiączki się skończą
@wolodia przecież wiadomo że chodzi tylko o robienie zadymy i krecanie dramy przez tak zwaną totalną opozycję. Mnie osobiście byłoby wstyd oprotestowywać miesiecznice, to jest po prostu poniżej pewnego poziomu i ostatecznie obróci się to przeciwko patologii, która się włóczy po tych kontrmiesiecznicach
Czyli na obronę RAZ nie masz nic oprócz tego że są inni dziennikarze, o odmiennych poglądach, którzy piszą głupie felietony o rzeczach o których nie mają pojęcia?


@wolodia: Czekaj, czyli uważasz, że Lis nie jest dobrym dziennikarzem? To kogo teraz mam czytać i na kim się wzorować?
Przeczytaj raz jeszcze swój komentarz, do którego się odnosiłem. Jeśli tam nie krytykujesz Lisa i Żakowskiego, to jestem wstanie zrzec się swojego doktoratu z filologii polskiej :-)


@Nieszkodnik: Z całym szacunkiem, ale chyba powinieneś. Bo tak, nie krytykuję tam dziennikarzy. Krytykuję @francez za użycie "a u was Murzynów biją" do obrony Ziemkiewicza, wskazując iż świadczy to o braku merytorycznych podstaw do obrony twórczości RAZ. Argumentacja opierająca się na istnieniu innych dziennikarzy,
@wolodia Nie pisałbym o Lisie I Żakowskim gdyby nie byli najbardziej rozpoznawalni i poczytni po stronie opozycji. Także jeżeli sam im przypisujesz brak merytoryki i wpisywanie głupot, to sam wkładasz kij do gniazda lewicy, bo dla tej formacji światopoglądowej oni są przykładynymi dziennikarzami.

Oczekujesz ode mnie merytoryki, kiedy sam autor wpisu, co już zdarzyło mu się kilkakrotnie, używa histerycznej retoryki mówiąc o "antyludzkiej ustawie", już nie wspominając, że to tylko krótka zajawka
@Cheater: Przypomnę Ci, że cały ten "mityczny ból dupy lewactwa" zaczął się od tego, że gdy jeszcze nie było tej ustawy, to Obywatele RP rejestrowali swoje legalne zgromadzenie i Policja przegoniła ich po to, by Jaro mógł w ramach "uroczystości religijnych" krzyczeć z drabinki o złodziejach i komunistach. Gdy Trybunał działał - czytaj do grudnia 2016 - i PO wprowadziła ustawę utrudniające wówczas organizowanie dwóch manifestacji w jednym miejscu (po słynnych