Wpis z mikrobloga

Pytanie głównie do niskich Mirabelek albo do Mirków z niskimi partnerkami jeżdżącymi na moto ;).

Powoli rozglądam się za motocyklem dla siebie, a że jestem niska (163 cm #krasnal ) i raczej do grubasów nie należę, to szukam czegoś w miarę lekkiego i z nisko położonym siedziskiem. Ewentualnie z łatwą możliwością obniżenia moto (w sumie to nie wiem czy każdy można na zawieszeniu obniżyć).

Jakie moto polecacie dla takich krasnali?

Na nauce jazdy jeździłam (jeżdżę :D, bo jeszcze nie zdałam egzaminu :P) na starej i nowej Yamaszce XJ6, ta starsza, mimo obniżonego siedziska, wciąż była dla mnie za duża, no i cholernie ciężka :/ (z 230 kg), nie sięgałam pełną stopą do podłoża, więc nie czułam się na niej pewnie. Nowsza jest dodatkowo obniżona na zawieszeniu i lżejsza (z 200 kg?), czuję się na niej zdecydowanie pewniej.

Robiłam wstępne rozeznanie i w oko wpadły mi Honda CB500F, Honda CBR500R i Kawasaki ER6. Jakie są wasze propozycje?

#motocykle #motomirko #motomirki #moto #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 44
@takapani: jak nie znajdziesz niczego fajnego wśród niskich, to możesz dodatkowe kółka po bokach, jak w rowerze, zamontować do normalnego rozmiaru.

Albo kupić kosz na bok z jednym kółkiem i wozić niemca z karabinem.
@takapani: Z własnego doświadczenia (jestem niższy ;) mogę polecić ER6. Sam zdawałem na takiej prawko i była ok. Do tego cała gała motungów od bmw ma możliwość obniżenia siedzenia do 760 mm więc bez problemu dałabyś sobie radę.
@takapani musisz po prostu przymierzyć. Tak na oko to nikt Ci nie powie. To Ty musisz się na moto dobrze czuć. Jak chcesz lekki to szukaj taki jaki się podoba a potem patrz w specyfikację (waga).
@DomPerignon: Ah tak, ktoś mi kiedyś tę stronę pokazywał, ale to było daaawno, muszę wklepać tam kilka modeli. Dzięki za przypomnienie :).
Hm, Monstera nie brałam pod uwagę, poczytam o nim, ktoś mi też kiedyś polecał jeszcze Duka 390.

@przepiorka: Tylko właśnie ja nie chcę moto, na którym "da się jeździć", tylko chcę się czuć na tym komfortowo, dlatego myślałam o czymś lżejszym i ciut mniejszym, nawet kosztem mocy. Nie
@KapitanKopytko: Muszę się w takim razie do niej przymierzyć. A nie ma problemów z częściami itp. do Kawy?
Jakiś konkretny model BMW? Na BMW w ogóle nie patrzyłam póki co.

@canto: Wiem o tym, tylko bardziej chodzi o to, żeby się zorientować, które modele brać pod uwagę, bo tego jest mnóstwo!
@takapani: Pisząc "da się jeździć" właśnie to miałam na myśli. Do tego CBFy są dość elastyczne z wysokością i można je obniżyć nawet pod jeźdźca 150+ @uosiu. Za 20k jesteś w stanie kupić dobre 3-5letnie moto, które raczej z zasady będzie lżejsze niż starsze modele. Nowego za tyle raczej nie kupisz, jeżeli wykluczysz chińczyki. No chyba że Hyosungi - ale tutaj z przymiarką będzie raczej cięźko.
@takapani: Hyosungi to koreańczyki, całkiem dobra marka, świeża na rynku, relatywnie tania (za 20k masz duży wybór moto). Jakość coś pomiędzy Chinami a Japonią. Warte zastanowienia się jak masz do wyboru kupić pewne moto z salonu a nie wiadomo jaką używkę za podobną cenę.
Ja osobiście nie kupiłabym na pierwsze moto salonówki, ale ludzie są różni i dla niektórych takie rozwiązanie się sprawdza.
@takapani: ze starych (za ~4-5k PLN) i dość małych jest CB500 oraz jeszcze mniejszy GS500. CB500 waży ~190kg w pełni zalany, więc dramatu nie ma. Jedynie zapewne musiałabyś go obniżyć w jakiś sposób (ja kupiłem do niego opony o niższym profilu - cieńsze), aby było komfortowo dla Ciebie. Ja teraz mam sytuację w okolicy "cała stopa" bądź "3/4 stopy" w zależności od ułożenia na kanapie i podłoża. Ale ja jestem wysoki,