Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam problem z wyborem kierunku #studbaza ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Zastanawiam się nad:
-diagnostyka i remonty maszyn i urządzeń okrętowych
-mechatronika systemów energetycznych

Oba te kierunki są na #am #szczecin , ale nie wiem czy jest sens tam iść, jeżeli nie chcę pływać. Może wie ktoś, czy MSE jest nastawione na statki, czy bardziej ogólne?

Zastanawiam się też nad #mechatronika oraz automatyką i robotyką na #zut - czy te kierunki są trudne?

Teraz chyba najważniejsza kwestia - wyniki matur całkiem w porządku, podstawa z matmy bliska maksa, ale nigdy nie miałem do czynienia z fizyką (technikum nastawione na mechanikę, ale bez fizyki ()) i tutaj rodzi się pytanie - czy na mechatronikę jest sens uderzać bez znajomości podstaw fizyki?

#studia #akademiamorska
  • 14
@corrot ja nigdy fizyki nie umiałam a na studiach dałam radę. Powiem Ci, że pływać nie musisz. Jest dużo fajnych firm w Szczecinie :) i każdy z kierunków warty uwagi aczkolwiek osobiście wybrałabym dirmiuo :) ewentualnie automatyka i robotyka. Pomysł też o mechanice i budowie maszyn :)
@corrot jestem po dirmiuo. Nawet jak pójdziesz na mechanikę to nie musisz pływać. W trakcie studiów podpisujesz kwit, czy pływający czy nie i w zależności od tego robisz praktyki albo pływające albo lądowe. W dziekanacie zawsze możesz się podpytać zanim podejmiesz decyzję.
Odnośnie pracy na lądzie za dużo nie powiem, tylko tyle że trudno znaleźć coś dobrze płatnego, a zapier#ol na stoczni za głodową stawkę nie brzmi zbyt ciekawie. Aczkolwiek jak masz
@dorotka-wu: @cadet: od pół roku planowałem iść na dirmiuo, ale teraz jak przyszła pora na podjęcie ostatecznej decyzji, to wziął się pomysł na mechatronikę/automatykę i robotykę. Kurde, gdybym tylko był pewien, że dam sobie radę z matmą/fizyką, to od razu bym tam uderzał. Na dirmiuo na pewno miałbym ciut mniej nauki z przedmiotów zawodowych, bo przez rok miałem 11h tygodniowo o siłowniach okrętowych w technikum.
Jak to jest z tą
@corrot o mechatronice za dużo niestety nie powiem, coś mi się wydaje, że MSE to coś nowego lub mniej uczęszczana specjalizacja, bo ta główna nazywała się po prostu mechatronika. Najlepiej wejść w plany zajęć i sobie przejrzeć jakie są przedmioty na danej specjalizacji.
@cadet: ta główna to chyba elektroautomatyka okrętowa. Słyszałeś może, czy jest bardzo trudno z matmą/fizyką? Bo ja uczyłem się tylko podstawowej matmy i obawiam się, że sobie nie poradzę z tymi przedmiotami.
@corrot myślałem że o tej matmie to o zut Ci chodzi... Miałem podobnie jak ty, prawie max z podstawowej matmy ale ogarnąłem. Na prawdę nie jest ciężko na AM jeśli chodzi o ściśłe przedmioty. Jak zachlejesz/pociągnie cię melanż i obudzisz się na dzień przed kolosem z matmy czy fizy to nie ogarniesz. Ale jak podchodzisz do studiów trochę poważniej to dasz radę. Żałowalem w czasie studiów że nie byłem w mat-fizie w
@cadet: wiadomo, przyłożyć się trochę zawsze trzeba. Zaryzykowałbym z tą mechatroniką na AM, ale pójdę i okaże się, że nie otworzą kierunku MSE, bo będzie za mało ludzi i będę skazany na EO, która mnie mało interesuje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Muszę popytać jeszcze o ten ZUT, może tam nie ma aż tak strasznego poziomu.
@corrot u mnie tak było, za mało osób na MSE i wszyscy robili EO. Jeżeli chodzi o matme i fizykę to nie masz co się bać, są gorsze przedmioty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wienc: idź na diagnostykę, skończyłem i polecam. Ten kierunek na pewno otworzą, pytanie czy bliżej Ci do elektryki (mechatronika) czy mechaniki (mibm)
@Abovd: planowałem od dawna iść na diagnostykę, ale dopiero teraz do mnie doszło, że to nie ma sensu, bo do morza ani trochę mnie nie ciągnie, a podobno pracę na lądzie po tym trudno znaleźć ( ͡° ʖ̯ ͡°) chyba zaryzykuję Automatykę i robotykę na Zucie