Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was używa portalu upwork do szukania zleceń? Jestem w miarę początkująca w digitalowych sprawach, a rysuję od dawna. Zakładam konto oferując branding, logo, ogólnie 2D, ilustracje i ilustracje tradycyjnymi metodami. Macie jakieś sugestie jaką stawkę za godzinę sobie ustawić? Stawka jest dolarach, najniższa krajowa w US jest 7,25 więc nie wiem czy się tym sugerować. Ktoś ma doświadczenie na tej stronie, ustalaliście kiedyś stawki w dolarach?
#grafika #grafikakomputerowa #freelance #ilustracja
  • 9
@Achaa: Koleżanka pracuję przez tą stronę i kilka podobnych. Przez kilka lat wyrabiała sobie opinię i przez opinię i projekty teraz sami jej szukają a Ona musi wybierać bo na wszystko nie ma czasu. Z tego co opowiadała to zaczynała nisko a wraz ze wzrostem historii dokonań podbijała sukcesywnie stawkę.
Na początku samemu trzeba zabiegać bo z zerową historią może być ciężko.
@loczyn: trzeba.
@sweerLUCier: no właśnie ale co to są niskie stawki, niskie stawki patrząc z perspektywy Amerykanina czy naszej. Bo może dla nich 7 dolarów to jak dla nas 7 zł (uogólniając) a dla nie wtedy to już jest 20zł za godzinę więc godnie XD
@Achaa: Jeśli masz doświadczenie, to się ceń. Na Upworku jest masa Hindusów, ze stawkami $1/h i jeśli nie chcesz być postrzegana jako jedna z nich, to lepiej zacznij minimum od $10. Jak już wyrobisz kilku klientów, następni zaczną pojawiać się sami.
@Achaa: Ja też zaczynałem od UpWork. Stawki nie pamiętam, bo raczej pracowałem metodą "Fixed Price", ale polecam wyrobić sobie nawyk włączania komputera, przeglądania zleceń, pisania propozycji i tak codziennie. Zrób sobie też ładny szablon odpowiedzi i dodaj dużo rzeczy do portfolio. Najtrudniej jest zdobyć pierwsze zlecenie. W momencie jak dostaniesz pierwszą ocenę (oczywiście najlepiej 5.0) pójdzie z górki.
Ja w tym momencie już nie pracuję z UpWork, ale z jednym z