Wpis z mikrobloga

Po ostatnim filmie Mike'a postanowiłem porównać statystyki Giannisa i Thona z ich rookie season. Z racji tego, że Thon grał znacznie mniej od Giannisa, to nie brałem pod uwagę statystyk total i per game.

Giannis jest jednym z najbardziej wszechstronnych zawodników w lidze i to widać bardzo dobrze zarówno teraz, jak i po tych statystykach. Z drugiej strony brakuje mu rzutu z dystansu.

Thon jest pod kątem atletyki kopią Giannisa - wyższy o 2 cale i lżejszy o 3 kilogramy. Jest mniej wszechstronnym zawodnikiem od Giannisa (bardziej skłania się ku roli rim protectora), ale ma rzut.

Jeśli Thon dostanie ten sam program treningowy co Giannis i to wypali, to za jakieś 3 lata będziemy widzieć Milwaukee w ECF. Oni będą bardzo dobrze się uzupełniać wzajemnie, a co więcej może nawet nie będzie widoczny problem szklanego Jabariego, który spadnie jako trzecia opcja. Dodatkowym plusem tego jest fakt, że kontrakty Giannisa i Thona idealnie się zazębiają, a Jabariemu kontrakt się kończy w przyszłym roku.

A Wy co sądzicie na ten temat?

#nba #nbastats #fearthedeer
piotr-zbies - Po ostatnim filmie Mike'a postanowiłem porównać statystyki Giannisa i T...

źródło: comment_T9dw3ebWz5uJrl2yUoVduptXIGYK7fAo.jpg

Pobierz
  • 2
@piotr-zbies: za wcześnie, żeby prognozować. Odpukać, mogą się Makerowi zdarzyć kontuzje, a Giannis ich unikał. Podobne rookie sezony notowali też jacyś nie wiem, Ryany Gomezy czy inni Greivisi Vasquezi tej ligi.