Wpis z mikrobloga

Kupuję używane auto na firmę ~ 80000 brutto na 4 lata. Mam już ofertę leasingową po podliczeniu wszystkiego będę musiał dołożyć ~10000zł , ale dzisiaj zadzwonił nestbank, że mają super pożyczkę dla przedsiębiorców już od 5% z bardzo niską prowizją. Poszedłem na spotkanie, miły Pan obliczył mi, że na 5 lat, bo tak będzie optymalnie rata wyniesie tylko 2079zł * 60 miesięcy = 124 470zł. Ba dum tssss!
#kredyt #banki #nestbank
  • 12
@kosa351: spoko, dużym plusem samochodu bez leasingu jest fakt, że jest twój. Mając samochód w leasingu musisz prosić się o masę rzeczy: zgoda na wyjazd zagraniczny, zgoda na użytkownie przez innego kierowcę itd. Do tego każda sprawa się ciągnie typu naprawy z AC, bo wszystko musi przejść przez nich. Do tego jeszcze opłaty, nie dość że dostaniesz mandat to jeszcze musisz leasingodawcy zapłacić np. 100 zł za to że wskażą sprawcę.
@kosa351: czyli ile rsso w tym nest?
Jak @polski pisze, niestety, oc+ac płaciłem lekko ponad 3k, rozmawiam z mireczkiem od ubezpieczeń, a ten mi wprost mówi, że to przez leasing, miał niedawno klienta któremu wyliczył na 4 czy 5k, a jak sobie klient przypomniał, że on przecież wykupił wczoraj auto - o 1000zł wyliczenia spadły.
@maur: do kredytów firmowych liczy się RRSO?
@filozof900: kto kogoś wprowadził w błąd?
@polski: dokładnie tak jak piszesz
@kosa351: prawdopodobnie zaproponowano Ci kredyt bez zabezpieczenia, więc 80.000 -> 124.470 nie jest kosmosem. Nikt o zdrowych zmysłach nie porówna oferty leasingu do kredytu jeśli chodzi o warunki cenowe, bo to zupełnie dwa różne rozwiązania.
@maur: to w slangu spierdosprzedażowym jest tzw. "hak na uwagę", sposób na to by Ciebie zaprosić do oddziału... Formalnie mają taką ofertę, ale widział ją w praktyce tylko 1% klientów, którzy mają w BIK miliard punktów, stażu działalności kilkanaście lat i oferują dom, działkę o wartości 10x finansowania jako zabezpieczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Formalnie Cię nie oszukał, ale czy to jest etyczne?
@parachutes: A to wiem, że jest to hak. Z reguły jak dzwonią (najczęściej jednak oferując mi jako konsumentowi) i rzucą jakimś takim 4 czy 6-8% to chwile rozmawiam i okazuje się, że doliczyć prowizje, cośtam i nagle 15%.
Więksi cwaniacy co wody w usta i szczegóły na spotkaniu.
@maur dla mnie to zawsze jakaś wiedza, jak mi ktoś mówi ile kosztują realnie kredyty u konkurencji :) pamiętaj jednak, żeby nie robić zbyt wielu zapytań w BIK bo sobie obniżysz scoring
@Dzieban - Chrysler Town&Country
@polski dlatego pomyślałem o kredycie, aby samochód od razu był "mój". Jednak po wyliczeniach szczęka mi opadła i godzina czasu zmarnowana. Słowo klucz OD "Gwarantujemy niskie raty – oprocentowanie już od5,72% i prowizję jużod 0,49%."
Z leasingiem też trochę jak na targowisku :) Kilka zapytań i kontrofert między bankami, a od stawki wyjściowej w pierwszej ofercie do ostatecznej zaoszczędziłem prawie 9k. Najlepsze oferty dał PKO