Wpis z mikrobloga

@Kotel_: Mi pewien doświadczony programista JS powiedział że nikt nie rekrutuje juniorów z Node więc jedyny sposób to zdobycie doświadczenia we froncie czy innych technologiach i aplikowanie na regulara. W Warszawie przeglądam oferty na juniorów od jakiegoś czasu i tylko jedną widziałem na junior fullstack js więc jestem w stanie uwierzyć w to :D
@Paladyn_lvl80: a niby brakuje miljon programistów na rynku :D
Front interesuje mnie tylko z poziomu js, mam już jakieś doświadczenie z reactjs/ redux/ react native. No nic, chyba pójdę w tym kierunku chociaż za bardzo mnie to nie jara.
Z ogłoszeń faktycznie masz rację, jak już rekrutują na Node to z min. 2 letnim doświadczeniem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Kotel_: node to środowisko, bez którego nigdzie nie ruszysz robiąc cokolwiek w JS, jeśli chodzi ci o pisanie bezpośrednio pod nie, to orientuj się w backendzie głównie
@magic96: no właśnie typowo pod backend w NodeJS nie ma ofert dla juniorów. A ogarniam npm, expressjs, mongodb, mongoose, gulp, es6, git, nie pamiętam co tam jeszcze, czyli typowo pod backend się uczyłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Kotel_: Rzadko kiedy w ogóle można znaleźć sensowne oferty na juniorów. Junior == koszt, na dodatek nie tylko pensji, ale także czasu ludzi, którzy będą musieli mu pomagać. Dużo łatwiej Ci będzie jak przyjdziesz z konkretnymi umiejętnościami, np. prezentując działające apki w necie. Na front jest więcej ofert niż na nodeJS, co do pytania angular/react - ucz się programować, a nie frameworka. Wszystko to to subiektywna opinia, sprawdzone na paru znajomych
a niby brakuje miljon programistów na rynku


@Kotel_: bo brakuje, ale doświadczonych, którzy są samodzielni, którzy "donoszą" zadania. Junior to duży koszt, zanim zacznie przynosić realny zysk to już może #!$%@?ć. Ja po 5 miesiąc pracy dziwie się, że w ogóle mnie przyjęli, taki słaby byłem :D