Wpis z mikrobloga

Zadzwoniłem do mamusi z okazji jej święta. Gadka szmatka i dowiaduje sie że musi mieć pilne badanie na osteoporozę bo ogólnie to bierze leki na inna chorobę,trzeba wykluczyc złe działanie tych leków na kości.

Śląsk,Katowice. Termin badania 07.2018 ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Oczywiście prywatnie od ręki ( ͡º ͜ʖ͡º)

Zgadnijcie kto pokryje koszty badania. Tak Niemcy, posrednio przeze mnie.

Nie lepiej zaorać ten chlew obsrany gównem,posadzić pieczarki a rządzenie oddac komus mądrzejszemu kto potrafi np Niemcom?

#niemcy vs #polska #chlewobsranygownem #sluzbazdrowia
  • 30
@Konwerter: Co masz na myśli pośrednio przeze mnie? Tzn że dasz jej pieniądze czy załatwiasz jakoś wizytę u lekarza w Niemczech? Bo chyba tak można - leczyć się w innych krajach europejskich
To nie kraj ratuje jej życie tylko Ty, nie bądź już taki skromny.


@LordOfTheBananas: W Pl zarabiałbym jakies 13zł brutto/h Bo jestem śmieciem bez szkoły na którego miejsce jest 1000 ukrainców.

W kraju oprawców jestem normalnym obywatem . Który pojedzie opalać dupe do ciepłych krajów i przy okazji zapłaci rachunek matce w PL. To wszystko za Niemieckie pieniądze.
Co masz na myśli pośrednio przeze mnie? Tzn że dasz jej pieniądze czy załatwiasz jakoś wizytę u lekarza w Niemczech? Bo chyba tak można - leczyć się w innych krajach europejskich


@chchmiel: Doczytaj a później dyskutuj.
@Konwerter: Fajnie, tylko że ja nie mieszkam w Polsce tylko w Szwajcarii, w Zurychu konkretnie i pracuję w banku inwestycyjnym jako programista / architekt, także już mi ty o bogactwach nie godoj, bo dużego wrażenia na mnie nie robią, szczególnie w wydaniu niemieckim. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja w odróżnieniu od ludzi mieszkających w Polsce obok składek muszę płacić również ubezpieczenie zdrowotne, które w najtańszym wariancie kosztuje
Polski nienawidze od urodzenia


@Konwerter: ...ale nadal ledwo dukam po niemiecku więc muszę siedzieć z ludźmi których nienawidzę i pisać w języku którego nienawidzę... ale chociaż tu nie jestem byle kim jak w Niemczech...
Ja w odróżnieniu od ludzi mieszkających w Polsce obok składek muszę płacić również ubezpieczenie zdrowotne, które w najtańszym wariancie kosztuje mnie miesięcznie 1000 zł. Ubezpieczenie to jednak dotyczy tylko wydatków powyżej 8 tys zł czyli większych problemów ze zdrowiem w praktyce. Za każdą wizytę u lekarza płacisz, a rachunki są gigantyczne, za badanie krwi z usg zapłaciłem raz 2400 zł..


@corpseRott: Ja mam za darmo tzn na kase chorych. Jeżeli jest
xDxDxD dobrze, że prawdziwy Polak potrafi wypowiadać się w polskim języku i zna znaczenie słów.

@trapped: masz na myśli znaczenie słów w sensie empirycznym (wg Hume'a i Locke'a) czy racjonalnym ( Kartezjańskim ) ?