Wpis z mikrobloga

Witam Mirki i Węgierki na #emigracja

Z doświadczenia mogę polecić wam według mnie najlepszy serwis przez który przelewać pieniądze w obcych walutach do Polski (i odwrotnie). Jest nim moim zdaniem Transferwise. Szybkie (nawet kilku godzinne) i tanie przelewy z innych walut na PLN. Firma jest solidna i nigdy się na niej nie zawiodłem. Dokonuję regularnych przelewów od 2014r.

Jeżeli chcecie założyć konto na Transferwise to polecam mój link zaproszeniowy:

https://transferwise.com/u/mateuszt

dzięki któremu wasz pierwszy przelew (max 500 funtów) będzie całkowicie darmowy.

Co ciekawe są też waluty z #ukraina i #rosja

Chętnie poznam od was inne sprawdzone serwisy do przesyłania pieniędzy.

#praca #uk #niemcy #norwegia #holandia #wlochy #usa
mybeer - Witam Mirki i Węgierki na #emigracja

Z doświadczenia mogę polecić wam wed...

źródło: comment_Bg3kMIGt5Hfiyv5LN8Mp46wWloue5900.jpg

Pobierz
  • 16
@mybeer: przelew kosztuje 3E (tylko wychodzacy), nie ma sztywnych kursow, jest gielda i sam decydujesz za ile chcesz sprzedac. Na kase trzeba czekac 2-3 dni. Brak dodatkowych oplat. Ma sens dla wiekszych sum, ale nie dla kazdej waluty, to taki wolny rynek. Mozesz np. zalozyc konto i obserwowac...
@mybeer Revolut to takie jakby konto bankowe z karta za free i spora iloscia walut. Sporo osob go uzywa w UK do otrzymywania wyplat gdyz banki wymagaja teraz potwierdzenia adresu.
Jak przelejesz na niego £ lub inna walute to musisz przekonwertowac na Euro i wtedy przelew jest za free bo jest wykonywany w sesji SEPA.
@BAGUVIX: sprawdziłem, i lekko jest niższy od forexowgo (używanego przez Transferwise), ale naprawde minimalnie. Robi różnice tylko przy wyższych kwotach.

Długo już używasz Revolut? Solidny serwis? To jest praktycznie konto bankowe, tak? Długo go się zakłada? Na czym polega konto revolut premium i ile kosztuje?
@Tereferyfa: @mybeer: osobiście używam od miesiąca (odkąd przyjechałem do uk), brytyjskie konto bankowe dostajesz, jeżeli podasz brytyjski adres. Zakłada się kilka sekund, płaci się 5GBP za jednorazowe wydanie karty (nie trzeba jej brać). Premium umożliwia jakieś fajniejsze wzory karty, błyskawiczne przelewy na cały świat i lepszy support, który dla darmowych kont jest bezużyteczny i praktycznie już nie działa.
Największe wady oprócz tego supportu to fakt, że konto możesz obsługiwać tylko