Wpis z mikrobloga

Witam, jestem nowy wśród #android kupiełem #xiaomi Mi 5s i chce wgrać #miui polska ale niestety nie wychodzi mi to. Używam tego poradnika: https://miuipolska.pl/forum/topic/9218-odblokowywanie-bootloadera-w-urz%C4%85dzeniach-xiaomi-poradnik/ i w chwili gdy używam Mi Unlock żeby odblokować urządzenie proces pada na 99% procentach z komunikatem Current account is not bound to this device. I nie umiem nic z tym zrobić.
Ponadto rozwiązania sugerują aktywowanie odblokowania OEM oraz coś tam z kontem Mi problem w tym, że w menu nie mam w ogóle takich opcji. Wersja zainstalowan MIUI Global 8.0 | Stabilna 8.0.3.0(MAGMIDI). Pomocy.
  • 63
@PurpleHaze: tak (lokalizacja powiedzmy, że przybliżona) + gdy każę my wydać dźwięk to go wydaje. Ponadto:
Opcje programistyczne i debudowanie USB włączone, zgoda od Xiaomi uzyskana.
Gdy używam fastboota i wpisuje adb reboot edl to telefon się resetuje a nie pozostaje "wyłączony" tak jak było to podane w poradniku. Bootloader jest na pewno zablokowany -> wartość false.
Android 6.0.1 MXB48T
@jombsik musisz dodac konto xiaomi na telefonie i jak dodasz to potem unlock
Jak juz masz unlock to do fastboota

Ewentualnie mozesz sprobowac wgrac na zablokowany bootloader ale lepiej odblokowac
@jombsik: zmiane na china dev/stable mozna przez miflash zrobic z tel w trybie EDL. i do tej zmiany nie potrzeba odblokowanego bootloadera
A opcje programistyczne włączyłeś?