Wpis z mikrobloga

mam #pytanie
chcę sobie do kuchni wstawić zmywarkę (małą 45cm) ale nie mam pod nią żadnej infrastruktury
zmywarkę chcę postawić obok boilera w kuchni, gdzie jest może opcja podłączenia się pod instalację od wody (bo tam jest taka do boilera)
moim największym zmartwieniem jest odpływ - czy jeśli rurka od zmywarki od odpływu będzie stosunkowo długa (nawet ok 5m) to czy nie będzie w niej zalegać brudna woda i nie będzie to śmierdzieć? czy mogę odpływ podłączyć do czegoś innego? za odpowiedzi z góry dziękuję

#kuchnia #zmywarka #budownictwo
  • 13
@FIFO: mieszkamy tylko z dziewczyną i nie jemy wcale dużo w domu, ale nie chce nam się ciągle zmywać 10 razy dziennie po 1 talerzyku a znowu czekać aż uzbierają się naczynia do mycia to zwykłe robienie syfu. poza tym mam też małą kuchnię i większa zmywarka raczej nie wchodzi w grę
@maddict: @darek-jg: to jest oczywiste rozwiązanie ale niestety całą długość ściany po stronie zlewozmywaka zajmuje zabudowa. mogę to puścić po ścianie na około, ale wtedy odpływ będzie miał jakies 5m długości. martwię się, że będzie śmierdzieć
@rudyxp: mam zmywarkę na przeciw zlewu, łączna długość przewodów, to ok 4-5 m (1,5 zmywarka + 3 albo więcej przedłużki), zarówno dopływ jak i odpływ. spadu nie ma, zmywarka spoko pompuje wodę pod górkę do odpływu, który jest tuż poniżej syfonu od zlewu.

działa.

EDIT: mam dopiero tydzień podpiętą, ale działa.
czy jeśli rurka od zmywarki od odpływu będzie stosunkowo długa (nawet ok 5m) to czy nie będzie w niej zalegać brudna woda i nie będzie to śmierdzieć?


@rudyxp: będzie zalegać i będzie śmierdzieć. Do tego pompa w zmywarce padnie Ci szybko o ile w ogóle przepchnie taką ilość wody. Sam przedłużyłem odpływ w pralce o zaledwie 1 m i pompka ledwo zipie. Jak instalowałem zmywarkę to poprzestawiałem meble tak żeby fabryczna
@zolwixx: @piozag: pokazałem wszystko fachowcowi i mi wytłumaczył jak to ma działać, dodatkowo okazało się, że centralnie po drugiej stronie ściany w łazience jest odpływ, więc nawet standardowa rura 1.5m od zmywarki mi sięgnie, będę musiał ją puścić po podłodze, potem kawałek pod górkę ale już droga pod górkę do odpływu będzie miała 50cm a nie 3 metry

@FIFO:
@maddict:
@darek-jg:
@zolwixx:
@piozag:
dziękuję za
@Keepor wszystko działa jak należy. Nic nie śmierdzi, bo używana jest bardzo często. Nic się nie zapycha, ale naczynia wkładamy bez żadnych resztek i nie ma się co zapychać.