Wpis z mikrobloga

Załóżmy że w szkołach uczą jak przeżyć życie by być szczęśliwym. Chcą żeby dzieci nie musiały uczyć się na własnych błędach. W tym celu tworzą listę porad które są uniwersalne i przydadzą się w życiu każdemu.
- Gdybyście mogli dorzucić swoją cegiełkę, co byście napisali? (zwięźle)

Ja zacznę.
Warto być sobą. To zwiększa szanse że zawiążesz bliższe relacje z ludźmi którzy doceniają Cię za to kim jesteś.

#pytanie #zycie #filozofia #kultura
  • 73
@koloman: ale egoizm i nieprzejmowanie się opinią innych to dwie różne rzeczy.. i wydaje i się, że robienie rzeczy tylko dla własnej egoistycznej frajdy na dłuższą nie pomoże, ale zgadzam się, że z drugiej strony pełne poświęcanie się dla innych (często niewdzięcznych) ludzi też jest złe
@spokojnie_to_ja: Ja nie wyobrażam sobie związku z usługiwaniem, ale egoizm też jest na odwrotnym biegunie. Do szczęścia wydaje mi się ze potrzeba czegoś pośrodku
Warto być sobą. To zwiększa szanse że zawiążesz bliższe relacje z ludźmi którzy doceniają Cię za to kim jesteś.


@Garg84: Nie bądź sobą, bo zostaniesz w miejscu. A kto nie idzie naprzód, ten się cofa. Bądź sobą którym chcesz być, a nie tym którym jesteś.
@Garg84

Warto być sobą.


Co to znaczy?

@k__d

Nie dawaj #!$%@? o opinie innych


Nawet, jeśli jest trafna?

@koloman

Nie bój się być egoistą, liczy się tylko to co ty o sobie myślisz.


A jeżeli jego opinia o samym sobie dalece odbiega od rzeczywistości?

@factoryoffaith_

nauka na wlasnych bledach to najlepsza nauka


Najlepsza jest nauka na cudzych błędach, choćby z tego powodu, że mniej kosztują, zaś niektóre są błędami ostatnimi.