Wpis z mikrobloga

Przez chwilę oglądałam TVTrwam (babcia czasem ogląda). W skrócie co usłyszałam od "mądrze" wyglądającego staruszka w czarnej kiecce czytającego z kartki:
1. W czasie postu powinniśmy się ograniczyć ze spożywaniem alkoholu, paleniem papierosów, oraz oglądaniem telewizji.
Wniosek: A teraz obejrzyjcie naszą telewizję by dowiedzieć się dlaczego.

2. Biblii nie można interpretować dosłownie.
Wniosek: Chyba, że akurat nam, czarnym kiecokom, tak pasuje.

3. Pismo święte można zinterpretować poprawnie tylko z odpowiednim przygotowaniem.
Wniosek: Czyli powinnam skończyć studia teologiczne, by stwierdzić, że to jeden wielki stek bzdur służących manipulacji czarną masą.

Wniosek dodatkowy: oglądając TVTrwam potwierdzasz, że jesteś idiotą i mówimy ci to niemal wprost. Ale ponieważ jesteś idiotą to i tak się nie zorientujesz i będziesz nas oglądać dalej, a nawet wspierać finansowo, o co nie zapomnimy poprosić pod koniec programu.

Dodatkowy wniosek dodatkowy: religię powinno się zdelegalizować. Każdą.

#bekazkatoli #bekazpodludzi #patologiazewsi #stoboldowdupyxandry
xandra - Przez chwilę oglądałam TVTrwam (babcia czasem ogląda). W skrócie co usłyszał...

źródło: comment_LcLX1LK75fzIbkrm2dUF1WS7HHOJT0s5.jpg

Pobierz
  • 80
@xandra:

1. W czasie postu powinniśmy się ograniczyć ze spożywaniem alkoholu, paleniem papierosów, oraz oglądaniem telewizji.

Wniosek: A teraz obejrzyjcie naszą telewizję by dowiedzieć się dlaczego.

jak w tv sniadaniowej jest material o postanowieniach noworoczynych tez boldupisz ?

2. Biblii nie można interpretować dosłownie.

Wniosek: Chyba, że akurat nam, czarnym kiecokom, tak pasuje.


jak czytasz że gerwazy miał pas z #!$%@? to też to interpretujesz dosłownie ?

w ogole beka z
@skinrunner:

jak w tv sniadaniowej jest material o postanowieniach noworoczynych tez boldupisz ?

Nie widzę związku.

jak czytasz że gerwazy miał pas z #!$%@? to też to interpretujesz dosłownie ?

Owszem, ponieważ znam pierwotne znaczenie tego słowa

w ogole beka z tym wspieraniem finansowym, że niby patrzcie oni tacy głupi oglądają TV gadają im bzdury i jeszcze za to płacą BEKA a sami biorą chwilówki żeby iść na obiad do restauracji
@Magnolia-Fan: Myślałam o jakimś miejscu z cieplejszym klimatem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@trq: punkt - 1 do 2 - bla, bla, punkt 3 - żebym zwariowała od głupot, które tam się pojawiają? Czy ty poważny jesteś? Bój się swojego boga ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@trq:

przecież to nie jest skierowane do ludzi, którzy tego nie robią więc nie rozumiem w ogóle dlaczego zwracasz na to uwagę.

Zacytuję tu mojego przedmówcę:

słuchając homilii teologów, księży i katechetów, które takie przygotowanie mają

Czyli mam akceptować interpretację biblii czarnych kiecoków, która nigdy nie będzie przeciw nim samym? Czyż Jezus nie powiedział: rozdaj wszystko i chodź ze mną? Albo mój ulubiony fragment: skąd się wzięła żona "z ludu" dla
1. W czasie postu powinniśmy się ograniczyć ze spożywaniem alkoholu, paleniem papierosów, oraz oglądaniem telewizji.

Wniosek: A teraz obejrzyjcie naszą telewizję by dowiedzieć się dlaczego.


Ograniczenie telewizji, a nie zakaz oglądania. Chodzi o proste odmówienie sobie przyjemności, jaką jest rozrywka/film

2. Biblii nie można interpretować dosłownie.

Wniosek: Chyba, że akurat nam, czarnym kiecokom, tak pasuje.


Zbyt wiele tam przenośni i ukrytej symboliki, żeby brać wszystko dosłownie.

3. Pismo święte można zinterpretować poprawnie
@xandra:

która nigdy nie będzie przeciw nim samym


Nie wiem gdzie, jakich i ile kazań słyszałaś, ale ja praktycznie w każdym kazaniu słyszę, że ksiądz w pierwszej kolejności mówi, że on tak samo grzeszy w tym i tamtym i potrzebuje poprawy, jak my wszyscy, bo płyniemy na tej samej łódce

A te wszystkie "absurdy" o których mówisz. Skrzętnie omijane? znowu spytam, ile kazań słyszałaś w życiu? lub naprawdę słuchałaś? wpisz sobie
@hetman-kozacki:

Trzeba znać kulturę i język starożytnych Izraelitów, żeby zrozumieć niektóre fragmenty.

Podsumuję to krótkim żartem. Tak naprawdę to w oryginale biblii pisało: Żyj w celi bracie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zbyt wiele tam przenośni i ukrytej symboliki, żeby brać wszystko dosłownie.

Faktycznie, zaliczenie zajęcy i królików do zwierząt kopytnych, których nie można spożywać w czasie postu to rzeczywiście przenośnia i ukryta symbolika. ;)

@trq: Jeszcze
@xandra: Powiedział to tamtemu gościowi w konkretnej sytuacji. Przekręty, złodziejstwo i oszustwo jest wszędzie gdzie są ludzie, nieważne czy to papież czy żul spod budki. Katolik nie powinien być biedny, bo Jezus w biblii powiedział komuś żeby rozdał co posiada. Pierwsza lepsza homilia na ten temat mówi, że chodzi o to by nie być przywiązanym do rzeczy materialnych i nie stawiać ich jako cel życiowy ponad sprawy duchowe.
Nie wiem gdzie, jakich i ile kazań słyszałaś, ale ja praktycznie w każdym kazaniu słyszę, że ksiądz w pierwszej kolejności mówi, że on tak samo grzeszy w tym i tamtym i potrzebuje poprawy, jak my wszyscy, bo płyniemy na tej samej łódce

Zbyt wiele gdy byłam mała, ale już wtedy wiedziałam, że robi mi się wodę z mózgu.

Z tego co widzę jesteś nastawiona skrajnie anty zupełnie bezpodstawnie, bo wystarczy trochę poszukać
Pierwsza lepsza homilia na ten temat mówi, że chodzi o to by nie być przywiązanym do rzeczy materialnych i nie stawiać ich jako cel życiowy ponad sprawy duchowe.


@trq: Chyba, że jesteś księdzem i wysyłasz zaraz po wypowiedzeniu tych słów swojego kościelnego by zebrał datki, czyż to nie jawna hipokryzja ze wskazaniem na to, jak tzw "duchowni" traktują swoje barany? Przepraszam, owieczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xandra:

Oczywiście, że nie hipokryzja. Nie chodzi o to żeby być biednym. Nawet wskazane jest żeby katolik był bardziej zamożny, bo wtedy więcej dobra może zdziałać. Ofiara btw jest dobrowolna.

Polecam wykłady i książki księdza Michała Hellera:

polski prezbiter katolicki, teolog, profesor nauk teologicznych specjalizujący się w filozofii przyrody, fizyce, kosmologii relatywistycznej oraz relacji nauka-wiara. Laureat Nagrody Templetona. Kawaler Orderu Orła Białego. Dyrektor, fundator i pomysłodawca Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych[1].
@trq:

Oczywiście, że nie hipokryzja. Nie chodzi o to żeby być biednym.

O ile pamiętam to Jezus rozdawał dary swoim wiernym wyznawcom, a nie pobierał od nich datki. I nic o takiej działalności nie wspominał.

Polecam wykłady i książki księdza Michała Hellera

Wybacz, wolę Krótką historię czasu Stephena Hawkinga, w której stwierdza, że bóg nie istnieje. A także inne jego publikacje z dziedziny fizyki i natury wszechświata i czasu ( ͡
xandra - @trq: 

 Oczywiście, że nie hipokryzja. Nie chodzi o to żeby być biednym.
...

źródło: comment_2V1cOLXoxms2E0jCLr90nia84uYoKeuL.jpg

Pobierz
@xandra:

Nie pobierał, ale jeść coś musiał. Chyba oczywiste, że ludzie go utrzymywali tak jak katolicy dziś księży.

W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co będą mieli: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. 8 Jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; 9 uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże.


co do
@trq: Stephena Hawkinga, genialnego fizyka, a nie

Dawkinsa

biologa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co to znaczy pod publiczkę? Śmierć jego to ofiara przebłagalna, nie wiem czy pamiętasz.

Jego śmierć po prostu nic więcej nie znaczyła. Żadnego odkupienia grzechów, umierania za grzechy ludzi, po prostu bezwartościowe z punktu wiary przedstawienie. Wiary, głoszonej przez niego.

Chyba oczywiste, że ludzie go utrzymywali tak jak katolicy dziś księży.

To niby dziś
@xandra:

Jego śmierć po prostu nic więcej nie znaczyła.


W twoim mniemaniu nic, tak jak w moim nauka Buddy.

To niby dziś ja utrzymuję księży z własnych podatków, skoro katoliczką nie jestem?


Takie zarzuty też mam, czemu utrzymuję emerytów, służbę zdrowia, z której nie korzystam? Tak to wygląda prawnie, historycznie i kulturowo w naszym kraju i mimo usilnych starań można co najwyżej oddać głos raz na 4 lata albo gdzieś się
Takie zarzuty też mam, czemu utrzymuję emerytów,


@trq: Ponieważ obecni emeryci finansowali ci bezpłatne wykształcenie ze swoich podatków.

służbę zdrowia, z której nie korzystam?

Kiedyś, oby nie, będziesz potrzebował nagłej pomocy, stać cię na kilkaset tysięcy opłaty za pobyt w szpitalu w razie wypadku i operacji ratującej życie?

Tak to wygląda prawnie, historycznie i kulturowo w naszym kraju i mimo usilnych starań można co najwyżej oddać głos raz na 4 lata