Wpis z mikrobloga

Wiecie może czy w DPD można sprawdzić paczkę przed odbiorem i jeśli coś się nie zgadza to jej nie przyjąć ? Pytanie dotyczy paczki za pobraniem oraz bez pobrania jeśli te dwa przypadki są inaczej traktowane w tym względzie?
#dpd
  • 7
  • Odpowiedz
@Fot-x: Nawet jak można to jest usługa extra płatna przez nadawce.
Poczta polska ma taką usługe i google podpowiada, że również kex.
Żaden kurier nie da ci ruszyć przesyłki przed zapłatą.
  • Odpowiedz
@s_t_u_l_e_j: Piszesz " Żaden kurier nie da ci ruszyć przesyłki przed zapłatą. " mi także kurierzy którzy dostarczali paczki zawsze tak mówili, ale dowiedziałem się na infolinii, że można sprawdzić zawartość paczki przed zapłatą i jak coś się nie podoba to nie przyjąć, czy ktoś w praktyce z tego korzystał ? bo mi zawsze kurier doręczający (dpd i innych firm) mówił "zapomnij, niema takiej opcji"
  • Odpowiedz
@Fot-x: Nie, kurier nie oddaje pieniedzy. Składasz reklamacje z tytułu niezgodności towaru z umową i np. podpinasz protokuł jak coś jest połamane, stłuczone, jak są jakieś ślady ingerencji w paczkę itp. Mówię to na podstawie własnego doświadczenia z różnymi kurierami / sklepami.

To co napisałeś o infolinii jest dość ciekawe, bo jeżeli by tak było - to daje to nam klientom nowe możliwości weryfikacji przesyłek, również tych od zwykłych osób (nie
  • Odpowiedz
@papciu: okazało się że klient zapewne w porozumieniu z kurierem może sobie dokładnie przejrzeć zawartość paczki, wypakować i pooglądać a jak mu się nie spodoba to mówi że nie przyjmuje, zapakowaną byle jak paczkę dostałem z adnotacją "odmowa przyjęcia" - dodam że nadawca jak i odbiorca byli osobami prywatnymi, z mojego punktu widzenia jest to pole do nadużyć, bo co innego zwrot bo zamiast telefonu była cegła, a co innego jak
  • Odpowiedz