Wpis z mikrobloga

@Piotrekp666: @Dddd: @wytrzzeszcz: a macie w takim razie jakieś doświadczenie w kupowaniu polesingowego lapka? tylko w tej chwili nie mam za bardzo funduszy, więc 1500zł max. Jakbym tego gdzieś upchał to może i więcej. Czy lepiej nie ryzykować?
@kkpol no ja tak moją X220 kupilem za 700zł (potem oczywiście był remont i dodałem ramu, dysk SSD zamiast modemu czy tam bateria nowa bo stara zajechana) ale tak to złoto
ogólnie to kupując używkę dolicz koszt nowej baterii
a macie w takim razie jakieś doświadczenie w kupowaniu polesingowego lapka?


@kkpol: tak kupowałem w memtechu (link powyżej) nie ma ryzyka, masz gwarancję. A stosunek jakości do ceny, niemożliwy do uzyskania w żadnym sklepie.
@Piotrekp666: Tak właśnie zrobię. Poszukam jakiegoś kupca, czy jakiś komis. Może dostanę z 500zł (wątpie) i będę celował w coś z dyskiem ssd. Dzięki.

@Dddd dzięki za to MEMTECH.

@wytrzzeszcz: to ile Cię w sumie z remontem kosztował lapek?
@kkpol: około tysiąc
ale RAM i Dysk SSD na mpci czy jak to złącze sie zwoie
były w domu z jakiś innych maszyn
Dla porównian X60s jak liczyłem ile kosztuje sam (170zł) i podzespoły by go wyrkęcić do maksimum to było z 600zł (SSD zjadał połowe, reszta to ram i bateria)
@kkpol: Polecę Ci solekom, kumpel ma konto na wykopie. Mam thinkpada t420, który wyszedł mnie 1000~ zł, do tego kolega solekom dodał wybrany przeze mnie dysk i ram. Zmiescilem sie w 1400 zł, a mam fajny sprzęt w suuuper stanie.
@kkpol ta toshibke dostajesz za darmo czy kupujesz od brata? Ja bym ją niewielkim kosztem stuningowal (8gb ram, ssd, matryca fullhd, procek i5 albo i7 nawet, no i może bateria jeśli ta obecna już zużyta) i podejrzewam poniżej 1000 bym się zamknął + to co odzyskam z wymontowanych części. I wyszedlby sensowny uniwersalny łapek. Tylko to najlepiej we własnym zakresie sobie poskrecac jeśli tanim kosztem bo w serwisie zawsze kolejne 200-300stowki za
Chodzi mi głównie o Jave i Pythona. Mógłbym dokupić najwyżej trochę ram.

a macie w takim razie jakieś doświadczenie w kupowaniu polesingowego lapka? tylko w tej chwili nie mam za bardzo funduszy, więc 1500zł max. Jakbym tego gdzieś upchał to może i więcej. Czy lepiej nie ryzykować?

@kkpol:
Dokupienie jakiegoś używanego ssd na kościach mlc i kontrolerem marvella z niewielkim przebiegiem oraz durgiej 4GB kości do tej toshiby, do nauki programowani