Wpis z mikrobloga

@rzuf22: Gdzie masz bełkot? Postaw mi stacka z windowsami których provisioning będzie startowany z konfiguracji w puppecie. tak by można było sobie dowolnie dostosowac role czy chcę instancji z bazą z javą, z jetty czy z apache. Do tego wymagam by taka instancja zbudowała mi się poniżej 4 minut. Oczywiście z pełnym deploymentem kodu :-)
No i do tego jeszcze może poprosze o koneneryzację farmy apache.
  • Odpowiedz
@Czokowoko: przedewszystkim to free w "free software" pochodzi od freedom a nie #cebuladeals. Takze cytat potraktowalbym jako nieporozumienie.

Oczywiscie probka jest ograniczona, ale nie znam nikogo kto majac powazne doswiadczenie zarowno z Windowsem jak i z Gnu/Linux dobrowolnie wybral by Windowsa do pracy.

Obecne prognozy dla Windowsa sa marne i ich nagla zmiana strategii wobec GNU i Linuxa jest tego najlepszym dowodem.
  • Odpowiedz
@Czokowoko: to jeszcze ja dorzucę swoje trzy grosze bo widzę że gównoburza. Przez lata siedziałem na Windowsie, generalnie wszystko sobie raczej działało poza okazjonalnym bluescreenem raz na pół roku, koniecznością przeinstalowania sterownika bo coś się sypło (co zajmuje 15 minut) czy coś w tym stylu. Przesiadłem się na Linux Mint i #!$%@? jak w lesie xD na wstępie nie działa mi jasność ekranu w lapku, mam tak jakby na stałe ustawione
  • Odpowiedz
Chyba nie zrozumiałeś. problem z kodem to problem z aplikacją, może wystąpić niezależnie od systemu bazowego... Przestań trollować...


@blubi_su: W dupie sobie tego trolla wsadź, zrozumiałem i piszę co kogo obchodzi że to problem z aplikacją, co mi po systemie skoro twórcy aplikacji mają #!$%@? na ten system?
  • Odpowiedz
@blubi_us To tak np. z konsolami, co z tego że zajebiste bebechy jak nie ma na tą konsolę gier? sam sprzęt nie wystraczy, system potrzebuje jeszcze aplikacji by był zajebisty.
  • Odpowiedz
a o CUPS słyszał? Takie narzędzie od Apple (na którym wszystko przecież działa od ręki), zarządza też drukarkami na Linuksach.


@mlodir: trochę zgniłem bo w pracy muszę korzystać z Linuksa i od jakiegoś tygodnia "Cups" #!$%@? mi co kilkanaście minut irytujący błąd, który muszę odklikać mimo że nic nie próbuję drukować.

Nawet nie wiedziałem dotychczas co to jest.
  • Odpowiedz
@MiroslawWypok: u mnie drukarka działa na Ubuntu I to przez wifi

Co prawda po każdym uruchomieniu komputera muszę przed chęcią skorzystania przeinstalować sterowniki, ale działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Massad: tańszy, fakt. Ale czas jaki jest potrzebny na naukę jego obsługi i konfiguracji jest o wiele dłuższy niż takiego Windowsa. Kiedy działa jest spoko, kiedy nie działa masz problem, bo musisz sam dochodzić co i czemu.


@TymRazemNieBedeBordo: nie zgadzam sie. Windows nadzwyczaj często nie działa tak jak powinnien (a ile razy nie działa tak jak powinnien, ale są to drobne błędy z którymi po prostu uczymy sie żyć to
  • Odpowiedz
@piwniczak: jeszcze taki przykład z życia wzięty. Pod Linuksem stawiając RAIDa jeżeli cos pójdzie nie tak to mdraid ładnie tłumaczy co sie stało i jak to naprawić. Ostatnio pod W10 próbowałem zrobić storage space... błąd 0x00000036. Wtf? Googluje i oczywiscie na forach tysiąc rożnych, absurdalnych czasem rozwiązań poczynając od "to pod windowsem 10 nie działa, trzeba mieć min. WS2012", a skończywszy na "przestaw dyski z trybu AHCI na IDE (sic!) w
  • Odpowiedz