Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirabelki z #emigracja
Pytanie o podatki mam :) Pracowałem cały rok 2016 #niemcy ale to było i minęło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy mogę się rozliczyć (i dostać zwrot podatku o ile jakiś będzie) gdy już nie mieszkam w Niemczech ani tam nie pracuję? Jestem wymeldowany, pracy tam też już nie mam.
Czy przy normalnej umowie o pracę, pierwszej grupie (kawaler) będzie szansa na zwrot podatku?
  • 8
@skitteles: @spokojnie_to_ja: Dzięki. Problem w tym ze teraz jestem w innym kraju i to nie jest proste udać się do dobrego księgowego :(. Jak się rozliczałem w de za 2015 rok to doradca mi powiedział ze w 2016 roku o ile nic się nie zmieni to nie musze się rozliczać bo zwrot będzie mniejszy niz cena doradcy :)
Ale pytanie czy jak już nie mam adresu w de to mogę
@Kabotyn tak więc twój doradca miał rację i nie oplaca się ;)
Zwrot podatku należy się głównie osobom o najniższych zarobkach ;) lub tym które z różnych powodów zapłacily go więcej niż powinny. Czyli na przykład ulgi na dojazd do pracy lub złe naliczona klasa podatkowa itp itd ;))
@Kabotyn za każdy kilometr do pracy dostajesz 30 centów zwrot podatku, czyli w Twoim przypadku około 200 euro, poza tym jeśli kupowałeś rzeczy potrzebne do pracy, jakiś sprzęt komputerowy na przykład, to też możesz odpisać od podatku.