Wpis z mikrobloga

Jakub i Dawid zostali poproszeni o wręczenie nagrody podczas gali magazynu QX, jednak to im zrobiono niespodziankę i ich przemówienie przerwał lider Roxette, który pogratulował narzeczonym zaplanowanego ślubu. To od video do piosenki Roxette zaczęła się ich medialna przygoda i zderzenie z Polską homofobią - parze grożono np. poderżnięciem gardeł.

USC na Maderze zgodził się udzielić Jakubowi i Dawidowi ślubu bez części dokumentów, których w Polsce urzędy odmawiają parom jednopłciowym. Jednak sielanka może nie trwać długo. Jeżeli para zdecyduje się powalczyć w Polsce o transkrypcję aktu małżeństwa, to według nowych wytycznych zajmie się nimi prokurator, który przekaże ustalenia do departamentu w Prokuraturze Krajowej.

Prokuratura w ten sposób straszy urzędników, a przede wszystkim pary biorące udział w litygacji strategicznej Koalicji na Rzecz Związków Partnerskich i Równości Małżeńskiej, która ma doprowadzić do wyroku ETPCz przeciwko Polsce, jak było w przypadku Włoch.

Taki precedensowy wyrok zapadł 30 czerwca 2016 r. w sprawie Taddeucci i McCall v. Republika Włoska, w którym Trybunał w Strasburgu uznał, że pozbawianie par osób tej samej płci, niemogących zgodnie z ustawodawstwem krajowym zawrzeć związku małżeńskiego, mieć korzyści należnych małżeństwom, jest naruszeniem zakazu dyskryminacji w sferze ochrony życia prywatnego i rodzinnego. 

Rok wcześniej w innej sprawieEuropejski Trybunał w Strasburgu nakazał Włochom prawne uznanie par tej samej płci, wskazując, że brak legalizacji związków partnerskich, przy braku dostępności małżeństw dla par homoseksualnych, narusza art. 8 europejskiej Konwencji Praw Człowieka co do prawa do prywatności i życia rodzinnego.  Trybunał uznał, że uregulowanie tych kwestii to „pozytywny obowiązek państwa”.


https://oko.press/prokuratura-straszy-urzednikow-rejestrujcie-par-jednoplciowych-prokuratorzy-wam-sie-przyjrza/

Jednak prawactwo się przeliczy. Przynajmniej jedna para z Koalicji już kończy ścieżkę krajową, a heteroseksistowskie wnioski prokuratorów tylko poszerzą wyrok przeciwko Polsce.

#neuropa #4konserwy #polityka #bekazpisu #bekazprawakow #lgbt #homoseksualizm #zwiazki #slub #polska #prawaczlowieka
falszywyprostypasek - Jakub i Dawid zostali poproszeni o wręczenie nagrody podczas ga...

źródło: comment_D6FKHy9B2WHgQh7y4pciiNPifl4JHVme.jpg

Pobierz
  • 16
@reefuges4poland

aha czyli tych dwóch panów dostało nagrody

Nic takiego nie napisałem.

i robią z nich gwiazdy dlatego bo wzięli ślub?

Dlatego, że spełniają marzenie pomimo hejtu i przeszkód prawnych. Dlatego, że ich przeróbki doceniło już kilka gwiazd i dostali propozycję współpracy przy kolejnym video Roxette.

I jak was traktować normalnie

Spójrz w lustro i tak sobie powiedz.
@falszywy_prosty_pasek: Ale mnie już meczą te wszystkie cebulackie dyskusje na takie banalne tematy. Powinno się zrobić jedno porządne referendum z pytaniami:

1. Czy wyrażasz zgodę na małżeństwa osób tej samej płci?
2. Czy wyrażasz zgodę na adopcję dzieci przez pary jednopłciowe?
3. Czy zgadzasz się na depenalizacje posiadania, hodowania i korzystania z marihuany i innych używek?
4. Czy aborcja powinna zostać zalegalizowana?
5. Czy wszystkie związki wyznaniowe powinny być opodatkowane tak
@Formidable: Wydaje mi się że referendum to może się odbywać w sprawach ważnych dla ogółu społeczeństwa, a sprawa związków partnerskich jest sprawą dotyczącą tylko części społeczeństwa, mniejszości i nie ma wpływu na życie reszty... więc jakim prawem np. żul spod budki z piwem ma decydować o tym czy dwójka facetów ma mieć prawo zawrzeć formalny związek czy nie?
@Formidable:

1. Nie (deprawacja społeczeństwa jest dla mnie krzywdą)
2. Nie (niszczenie psychiki dzieci w sferze seksualnej jest dla mnie przemocą prawie na równi z gwałtem)
3. Nie (używki powodujące poważne szkody powinny być kontrolowane)
4. Nie (nie dla pozbawiania życia jakiegokolwiek człowieka)
5. Tak/Nie (jako katolikowi, nie podoba mi się brak kontroli nad niektórymi osobami z kościoła)
6. Nie (bardzo dobry program. Jedna z najlepszych inwestycji od ostatnich dziesięcioleci)

@husarz_polak:

1. Nie jest deprawacją społeczeństwa. Jest rozwojem, pozwoleniem innym ludziom żyć odrobinę lepiej niż teraz.
2. Najpierw zgoda na małżeństwa dopiero potem po szczegółowych badaniach zgoda/brak zgody. Czy chcesz czy nie w Polsce już dzieją się takie sytuacje.
3. Kontrolowanie? A papierosy i alkohol też chcesz kontrować czy nie, bo "hehe Polska tradycja"? Każdy powinien być wolnym człowiekiem.
4. Powinna. Dziecko należy do rodziców. Płód należy do rodziców. Jeśli oboje
@Formidable:

Dzięki, że mnie nie wyzwałeś na odgrzewanie starej dyskusji i wymądrzanie się przy okazji ;)

Żeby było jasne znam homoseksualistów w kościele katolickim i ich szanuję/przyjaźnię się tak jak z każdym normalnym człowiekiem. Żaden z nich nie walczy o legalizację deprawacji. Przynajmniej z tego co mi wiadomo.

1. Dla mnie małżeństwa jednopłciowe są deprawacją. Pedofilom też chcesz ułatwić życie? Są organizacje gejowskie walczące o ten cel (można znaleźć info na
@husarz_polak:

1. Również znam kilku homoseksualistów i też żaden nie potrzebuje ślubu natomiast jest to ułatwienie. Odniesienie tego w kontekście do pedofilii? Błagam. Czym innym jest uprawianie seksu przez dwóch dorosłych ludzi, a czym innym wyrządzenie krzywdy drugiej jednostce w tym wypadku dziecku. Pisanie że jakaś tam organizacja gejowska walczy o to, jest bezsensu. Równie dobrze ja napisze że skoro często wysoce postawieni duchowni okazują się pedofilami, to znaczy że KK