Wpis z mikrobloga

Mirki, przeglądąc główną, zauważyłem temat o Xiaomi i bardzo zainteresował mnie Xiaomi Mi Max Pro.
Czy ktoś z was posiada ten telefon ?
Obecnie mam Galaxy Note 3.

Znalazłem taki telefon na allegro za 1099 zł
http://allegro.pl/xiaomi-mi-max-pro-3-64gb-4850-mah-16-00-aparat-pl-i6698108793.html#thumb/4
Wysyłka oczywiście nie z Polski.

Szukałem, też co nieco na ceneo i znalazłem, że jest dostępny w komputroniku (wersja 32 GB)
http://www.komputronik.pl/product/345747/elektronika/telefony-smartwatche/xiaomi-mi-max-dualsim-lte-zloty.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=Promo
co prawda droższy o 400 zł ale za to gwarancja do zrealizowania w Polsce.

W ogóle jakieś strasznie dziwne oznaczenia są tego telefonu, niektórzy piszą Xiaomi Mi Max Pro 3 64 GB inni znowu Xiaomi Mi Max Pro 4, ale w parametrach nie widziałem różnicy. Czy są jeszcze jakieś inne modele ?

#xiaomi
  • 13
@JusTQL: Właśnie zauważyłem teraz, że Pro ma też lepszy procesor Snapdragon 652, a nie 650.
Ale troche boje się zamawiać z Ali, już raz się naciąłem na 200 zł, co prawda zwrócili bez problemu bo paczka nie dotarła.
@skwarosz: spodziewaj się VAT, cła na telefony nie ma
ale nie musi się tak stać
zwróć uwagę tylko na wybraniu monitorowanej przesyłki... chyba, że chcesz i zaryzykujesz 30 dniową przeprawę

zamawiałem tak ale dużo tańsze rzeczy, dochodziły ;)
@JusTQL: Ok, czyli rozumiem, że do tej ceny będę musiał jeszcze dopłacić 23% VAT, tylko w którym momencie, czy w trakcie odbierania paczki ?. Jak już miałbym zamawiać to wolałbym dopłacić 30 zł do tego DHL'a monitorowanego :)
płacisz przy odbiorze,
zwykle jesteś informowany o dopłacie przez urząd celny albo kuriera.
do mnie zadzwonił kurier i powiedział o wysokości
ale czasem dzwoni urząd celny i pyta co w paczce i za ile kupiłeś

wysokość zależy od wartości wskazanej przez sprzedawcę.
ja kupowałem moje Mi5 Pro u IBG i oni w liście przewozowym wycenili telefon na 25$ i płaciłem VAT od tej ceny ;)
miałem dodatkowo ubezpieczoną przesyłkę od VAT więc