Wpis z mikrobloga

#cad #mechanika #projektowanie #komputery #solidworks

Cześć Mirki,
mam pytanie odnośnie sprzętu do projektowania 3D, duże złożenia. Co lepiej wybrać w tych samych pieniądzach jeśli chodzi o GPU. Quadro czy GeForce? Od tygodnia kopie po necie i żadnych konkretów nie znalazłem. Jak już są jakieś testy to nt. renderingu który mnie kompletnie nie interesuje.

Ważne jest dla mnie aby można było wygodnie pracować z dużym złożeniem, tj. obracać, przybliżać itp.
Ma ktoś porównanie obu kart z podobnej półki cenowej?
Dzięki
  • 17
@raFFcio: To już widziałem, aczkolwiek dzięki:)
@trustME: Możesz coś więcej przybliżyć? Nie daje mi spokoju fakt, że GTX 970 wg. Nvidia inspector zużywa około 30% zasobów a jednocześnie nie jest w stanie płynnie przybliżać złożenia.
tu masz opisane co jest ważne przy wyborze i co wpływa na wydajność - reszta zależy od Twojego budżetu.
Z doświadczenia jeśli chodzi o duże złożenia to dysk SSD bardzo przyspiesza prace pod warunkiem , że na nim są trzymane dane. W zależności od ilości części dobiera się RAM, bo SW całe złożenie trzyma w pamięci RAM dopóki nie jej nie zamkniemy. Kolejna kwestią też jest sama metoda konstruowania złożenia i odpowiedniej
@KuterPstragow: @lsiwiec: @Fizyk_kwantowy: @trustME:

A więc:

Laptop i7 numeru nie pamiętam Turbo 3.6 GHz + GTX 960M
vs
Dell 5500 Xeon X5560 2.8 GHz + Quadro 4000

I laptop chodzi o wiele wiele lepiej. Zmarnowana kasa z mojej strony. Wniosek jest prosty, SolidWorks bazuje praktycznie na wydajności CPU w single core.
Niby Quadro przy przybliżaniu i obracaniu powinno pomagać. Daje tyle co nic.
@trustME: Linia technologiczna/produkcyjna. Z moich obserwacji wynika, że przy złożeniu około 3k części, 800 osobliwych słabszy procesor + Quadro generuje około 2-3x mniej klatek niż GTX + szybsze CPU w Solidworks.
@trustME: Może program w jakim pracujesz ma znaczenie.
W czasie rzeczywistym mam podgląd na obciażenie CPU i GPU. Podczas przybliżania obciążenie CPU rośnie lecz nie na wszystkich rdzeniach, tylko na 2. Tryb Turbo uruchamia się do max. częstotliwości dla 2 rdzeni. Natmiast GPU czy to GTX czy Quadro oscylują około 40-50%.

Na jakim konkretnie sprzęcie pracujesz?