Wpis z mikrobloga

zawsze mnie zastanawia dlaczego wszyscy uczą obcokrajowców tego zwrotu, którego w codziennych rozmowach NIKT nie używa?


@3plus8: Bo musieliby przetłumaczyć "Good, how are you?" jako "Stara bida" :)
  • Odpowiedz
@zartysieskonczyly: @zartysieskonczyly: Pamiętam jak na Openerze z 8 czy 9 lat temu rozdawali gazetki festiwalowe i na samym końcu zawsze były trzy zwroty do nauki po polsku. Jednym z pierwszych było "jak się masz - wyrażenie od którego rozpoczyna się każdy kurs języka Polskiego a którego nikt w Polsce...nie używa. Jeśli Polak usłyszy od kogoś jak się masz to ma pewność, że ma do czynienia z obcokrajowcem. Polacy używają zwrotów
  • Odpowiedz
zawsze mnie zastanawia dlaczego wszyscy uczą obcokrajowców tego zwrotu, którego w codziennych rozmowach NIKT nie używa?


@3plus8: raczej tutaj o "socjalizację" z sojusznikami chodzi. :P
  • Odpowiedz
zawsze mnie zastanawia dlaczego wszyscy uczą obcokrajowców tego zwrotu, którego w codziennych rozmowach NIKT nie używa?


@3plus8: Bo Amerykańce używają tego zwrotu non-stop. Widocznie mają potrzebę poznania polskiej wersji.

A staropolskie "#!$%@?" na pewno każdy z nich już zna :)
  • Odpowiedz
@3plus8: u nas się mówi "co u ciebie?" co mnie strasznie wnerwia bo to chyba taka kalka językowa i cokolwiek odpowiesz nie ma sensu, oczywiście nikt nie chce, żebyś odpowiadał z sensem :D
  • Odpowiedz
@lagrande: siema jest poza Warszawą popularne głównie wśród sebixów i gangsta rap gimbazy, ale są wyjątki.

@too nie wiem w jakiej Polsce żyjesz, ale od południa do Pomorza wszędzie słyszałem

Siema
Siemanko
Elo
Co tam
Jak leci
Co słychać

I tak dalej. Także przestańcie #!$%@? bóldupić, w Polsce też się tak mówi i na pytanie "cześć, co słychać?" nikt nie oczekuje pełnego sprawozdania z minionego miesiąca, chociaż odpowiedź normalna jest często
  • Odpowiedz