Wpis z mikrobloga

Zgodnie z obietnicą daną w moim poprzednim wpisie zaczynam mój autorski cykl i zaczynam podrzucać rzeczy, nad którymi pracowałem w ostatnim czasie z nastawieniem na artystów mniej znanych - na koniec miesiąca mam zaplanowaną kolejną bombę (a właściwie dwie, jedna już bardzo z innej parafii, druga - to być może przyszła wielka gwiazda sceny #newretrowave), ale do tego czasu warto poświęcić minutkę tym mniej znanym postaciom sceny #synthwave (Bo nie samym Timecopem przecież człowiek żyje...)

A więc - na szósty ogień (( ͡° ͜ʖ ͡°)) leci niezmiernie ciekawy i kreatywny producent reprezentujący brytyjską scenę muzyczną #retro - FourFox z numerem Aquila.

Jako ciekawostkę podam fakt, że Nick (FourFox) tworzy muzykę wyłącznie na prawdziwym retro sprzęcie i oldskulowych gratach - co jest ewenementem w dniu dzisiejszym i produkcji zdominowanej przez DAWy i wtyczki VST. Efektem jest kawałek nieco minimalistyczny z punktu widzenia produkcji, natomiast zdecydowanie klimatyczny.

Utwór moim zdaniem idealnie wpasowuje się w konwencje gatunku czerpiąc garściami praktycznie z każdej stron barykady - jest tutaj mocny - lekko dudniący - bas, tłuściutka stopa, fajne i grubaśne synthy! Dla każdego coś miłego!


Sprawdzajcie! Mastering to oczywiście moja zasługa ( ͡ ͜ʖ ͡)

#synthpop #produkcjamuzyki #muzyka #muzykaelektroniczna #80s
donothingclub - Zgodnie z obietnicą daną w moim poprzednim wpisie zaczynam mój autors...
  • 9
@donothingclub: #synthwave jest wyodrębnieniem z #synthpop, to nie ten sam gatunek.
Tak samo jak Dubstep pochodzi z muzyki Dub, Drum&Bass-u, i techno.
To, to, i to jako przykład synthpopu.
Synthwave, to inaczej Retrowave, i brzmi jak np. to co udostępniasz.
@rukh: Musisz mi w takim razie wybaczyć, jestem tylko skromnym producentem i inżynierem dźwięku. A najlepiej sobie mnie zablokuj zawczasu bo będę robił tych błędów o wiele więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)