Wpis z mikrobloga

#esp8266 #nodemcu #arduino #lua
Bawię się już dłuższy czas modułami ESP8266, cały czas piszę na niego programy w LUA. Mam przed sobą większe plany odnośnie tego modułu, chcę na nim zrobić kilka elementów "inteligentnego budynku", a więc pasuje żeby to chodziło tak jak trzeba. Zastanawiam się, czy lepszą opcją jest LUA czy lepiej przejść na Arduino IDE? Ma ktoś jakieś doświadczenie z takimi porównaniami? Najlepszą opcją pewnie byłoby pisanie w czystym C ale to raczej odpada ze względu na mało przykładów w necie, a wszystkiego od zera nie chcę mi się robić.
  • 15
  • Odpowiedz
@mateuszjestfajny: najpierw sterowanie piecem gazowym i zaworami przy grzejnikach w zależności od temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. Jak to wypali to będę jechał z czujnikami drzwiowymi/okiennymi, przełącznikami świateł itp.
  • Odpowiedz
@foxbond: widze że to VisualMicro to tylko środowisko dla arduino IDE. Mnie interesuje głównie porównanie samego arduino IDE do NodeMCU, czy któreś z nich ma zdecydowaną przewagę.
  • Odpowiedz
@jaguar963: Zepnij to z domoticzem. W nim sporo rzeczy robi się niezwykle łatwo. A interface do domoticza załatwia Ci sterowanie zdalne z telefonu oraz logowanie wartości z czujników.
  • Odpowiedz
@jaguar963 Mozesz sprobowac c++ z biblioteka Sming. Przykladow od pyty na githubie. Co do IDE platform.io albo visual studio code, albo czysty atom i sam sobie podobierasz dodatkow.
  • Odpowiedz
@houk: będę to używał właśnie z domoticzem. Możesz napisać coś więcej o sterowaniu przez telefon? Obecnie nie mam publicznego ip wiec kombinuje jak dostać się tym na świat
  • Odpowiedz