Wpis z mikrobloga

Szukam mieszkania w #lublin i zastanawiam się nad 2 lokalizacjami: Czuby/Węglin i Felin. Z tego co widzę na Felinie są dużo tańsze, a z obu miejsc do centrum jest tak samo daleko. Możecie podzielić się swoimi odczuciami o tych 2 osiedlach?
  • 27
@klata89: Czuby to taka typowa sypialnia, zaczęła powstawać w latach 80tych. Felin chyba najintensywniej się rozbudowuje. Z informacji znajomych, którzy tam mieszkają, wiem że bywa tam nieciekawie (złazi się towarzystwo z lokali socjalnych z Grygowej). Jedno i drugie osiedle ma niewiele do zaoferowania (ot, sypialnia) ale z dwojga wybrałbym Czuby.
via Android
  • 0
@kaide mam na myśli krakowskie/plac litewski a komunikacja ZTM.

@mannoroth szukam sypialni, dlatego mi to nie przeszkadza :-)
Ale dzięki za info o grygowej, tego nie wiedziałem.

@Roys_Loys tak jak napisałem, bardziej mam na myśli dewelopera na weglinie, a tam daleko do wąwozu i sklepów ciągle mało (selgros i biedronka są). chociaż szukam wtórnego na Porębie.
@klata89: z tego co wiem to tam na Jaspisowej nawet jakieś restauracje są i Żabki a i do Tesco przez Roztocze nie jest daleko. Od Kraśnickiej do wąwozu i dalej nad zalew ładna ścieżka rowerowa, więc 3 minuty drogi rowerkiem :)
@klata89: Na Czubach jest bardzo ok, w sumie cisza, spokój, mało patologii, wąwóz blisko czy jeden czy drugi, zależy w której części się mieszka.
Bardzo dobra komunikacja do centrum, generalnie na plus, sklepów wystarczająco wszystkich. Jeśli jeszcze raz miałbym wybierać gdzie będę mieszkał to zdecydowanie Czuby.
@dizel81: w tej chwili pomieszkuje na porebie, ale mieszkanie kupowałbym raczej na weglinie. Tam już gorzej z komunikacja.
Plus jest taki, ze to nowe osiedle i rzeczywiście spokojnie, bezpiecznie. Tylko dookoła dalej będzie budowa trwała przez kilka lat.
@klata89: To bezsensu pytasz bo skoro wiesz że raczej na pewno kupisz na Węglinie to nie ma o czym dyskutować bo widać Ty już praktycznie zdecydowałeś.
Dla mnie Węglin to co innego niż Czuby, niby blisko ale Czuby są duże, można mieszkać na Porębie, a można mieszkać na Widoku co trochę zmienia postać rzeczy. A i to i to to są Czuby.
@dizel81: widzisz, nie czytasz a już chcesz kończyć dyskusje. Nie zdecydowałem. Szukam mieszkania wtórnego na Porebie, tu gdzie teraz pomieszkuje, ale znalazłem 2 mieszkania od dewelopera na Weglinie i Felinie.
Nie znam kompletnie tych 2 dzielnic, a na porębie też jestem od święta i za krótko mieszkam, wiec nie mam wyrobionej opinii.
@Roys_Loys: @klata89: co? Mieszkalem do lutego na felinie. 23 lata. Plebs z grygowej przestal sie schodzic jakos kolo 10-12 lat temu. Dla niektorych problemem moze byc nowy plebs sciagany z lubartowskiej i centrum do mieszkan komunalnych ale oni maja swoja czesc osiedla i rzadko sie rozprzestszeniaja na cale osiedle. (Moze przez ten niecaly rok sie cos zmienilo)

Plusy felina: odgrodzony od calego miasta wiec jak bd miedz dzieci to sie