Wpis z mikrobloga

Mirki z #gitaraelektryczna jako że mój #wzmacniacz cyfrowy trochę mi się przejadł to planuję odłożyć kasę na jakąś małą tanią lampę (używkę), chce żeby miała redukcję do 1W, brzmienie raczej vintagowe, czcić szatana wzmakiem nie będę jednak byłoby miło jeśli przywali jakimś przyjemnym mocniejszym gainem. Jeszcze kwestia finansowa, najlepiej gdyby było to coś do 1500 zł.
Na oku mam Laney Cuba 12 i dopałkę jakąś do tego.
Mógłby ktoś polecić jakieś inne wzmacniacze spełniające moje wymagania?
Głównie rock, heavy rock, delikatny metal.
  • 13
  • Odpowiedz
@Wayatt:

Kiedyś miałem podobny dylemat, nie mogłem nic znaleźć w końcu kupiłem poda 500x które właśnie sprzedałem i będę kupował lampe typowo do szatanów.

Obejrzałem dema wielu wzmacniaczy i na paru miałem okazje pograć osobiście.

W zasadzie możesz za tą cenę w używkach zobaczyć jakieś tubemeistery bądź jakieś heady od oragne. Laney fajna sprawa ale bez dopalenia maks co z niego wyciągniesz to rock.
  • Odpowiedz
@verlix: Orange jakoś mi nie leżą, sam nie wiem co w nich jest nie tak ale po prostu no nie.
W tej cenie nie wyrwę używki tubemeistera 18 a comba 5 mnie nie interesują - z tego co wiem nie mają pętli efektów, 36 bym bardzo chętnie przygarnął tylko ciut drogi i zbierałbym na niego wieczność. Myślałem jeszcze nad marszałkiem DSL5c.
Nad podem i podobnymi jemu też myślałem ale granie z
  • Odpowiedz
@Wayatt: Dokładnie piec to piec ( ͡° ͜ʖ ͡°) dlatego sprzedałem swojego poda. Ogrywałem DSL5c i szału na mnie nie zrobił. Laney według mnie brzmi znacznie lepiej.
  • Odpowiedz
@Wayatt Zobacz Laboga The Beast, albo szukaj nisko watowych używek MG - niektóre (najczęściej Firebird) maja redukcję do 1W. Jest tez chyba jakiś MG Vintage o takiej małej mocy
  • Odpowiedz
@datmoor: A to ten, dość sporo droższe są te MG ale warto się chyba nad nimi zastanowić tylko nie wiem czy dobrze rozumiem jak to jest z tą redukcją mocy, w tym Firebirdzie redukcja jest wtedy kiedy jest opcja z prostownikiem?
  • Odpowiedz
@Wayatt Nie wiem czy prostownik odpowiada za redukcję mocy. Z tego co pamiętam to redukcja jest za jakąś dopłatą. Z tego co wiem pan Marek, twórca MG udziela dobrych informacji, wiec polecam zapytać u źródła. Ja juz nie pamiętam jak to tam było, ale ba forach jest sporo - nie siedzę juz we wzmacniaczach od kad kupiłem 8080 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@datmoor: A więc jak przyjdzie co do czego to sobie do niego zadzwonię, szkoda tylko, że mało ich na rynku wtórnym, są raczej głowy ale po około 1500 a jeszcze do tego jakaś paczka sensowna to jeszcze więcej się nazbiera.
  • Odpowiedz
@Wayatt No niestety, nie jest to produkcja seryjna, to i rynek wtórny mały. Ale sama firma solidna, płacisz mało w porównaniu do jakiejś mesy, 5150, slo100, a masz wcale nie gorsza jakość.
I myślę ze jak sie dogadasz to MG z pewnością zrobi ci combo, widziałem na forach firebirdy które niby sa headami, a ludzie zamówili combo i zero problemu z realizacją
  • Odpowiedz